Hash rate bitcoina szybko odrabia straty | Wiadomości | CrypS.

Hash rate bitcoina szybko odrabia straty

Mariusz Przepiórka
bitcoin flying - ath

Rząd Chin rozpoczął niedawno walkę z wydobyciem kryptowalut w wielu częściach kraju. Po wprowadzeniu zakazu wydobycia, kopalnie kryptowalutowe w prowincjach takich jak Sinciang, Junnan, Syczuan, Mongolia Wewnętrzna i inne zostały wyłączone z eksploatacji. 

Hash rate bitcoina

Na początku chińskie władze tymczasowo wyłączyły platformy wydobywcze w celu przeprowadzenia dochodzenia. Ujawniono jednak, że górnicy zostali objęci prawnym zakazem działalności do odwołania. Przed wprowadzeniem zakazu wydobycia Chiny odpowiadały za produkcję ponad 70% całkowitego hash rate bitcoina. W efekcie działań chińskich władz coraz więcej farm wydobywczych wycofuje się z tego regionu, dlatego całkowity udział Chin w hash rate spadł poniżej 50%.

Analitycy z Documenting Bitcoin twierdzą, że w tej chwili Stany Zjednoczone są największym beneficjentem ruchów firm wydobywających kryptowaluty. Wiele przedsiębiorstw wydobywczych z Chin zaczęło szukać nowych miejsc wydobycia na innych terytoriach. Należy zauważyć, że choć rząd Chin zablokował działalność niektórych platform wymiany kryptowalut, takich jak np. Binance, obywatele Chin mogą swobodnie posiadać kryptowaluty. Od trzeciego kwartału 2019 roku hash rate w Chinach spadł z 80% do około 45% w drugim kwartale 2021 roku.

Farmy wydobywcze przenoszą się do USA

Cambridge Center of Alternative Finance twierdzi, że hash rate bitcoina w Chinach jest obecnie na poziomie 46% pod względem udziału w globalnej produkcji. Tymczasem wielu górników przeniosło swoje farmy do Stanów Zjednoczonych, stawiając zachodni kraj na czele wśród innych nowych miejsc docelowych (16,8%). W 2019 roku Stany Zjednoczone przyczyniły się tylko do 4% całkowitej hash rate bitcoina, natomiast teraz jest to o 12 punktów procentowych więcej. Inne dane udostępnione przez Glassnode wskazują, że hash rate bitcoina jest teraz w stanie ożywienia. Kiedy Chiny rozpoczęły prowadzanie zakazu wydobywania kryptowalut, znacznie wpłynęło to na ruch cen bitcoina. Wydaje się jednak, że górnicy zdołali znaleźć nowe terytoria poza Chinami, a hash rate ponownie wraca do normalnych poziomów.

bitcoin flying - ath
reklama
reklama