Chińscy górnicy kryptowalut przenoszą się do USA | Wiadomości | CrypS.

Chińscy górnicy kryptowalut przenoszą się do USA

Konrad Juszczyk
USA edukuje branżę krypto

Ponoć 3 tony koparek BTC ma zostać przeniesionych z Chin do Stanów Zjednoczonych w związku z niedawnymi represjami.

Działania chińskich górników

Kilka tygodni po tym, jak Chiny rozpoczęły walkę z górnikami kryptowalut, nowe raporty potwierdziły spekulacje, że przynajmniej niektórzy górnicy przenoszą się do USA. Ostatnia informacja od Eunice Yoon, przedstawicielki CNBC wskazuje na to, że około 3 tony koparek zostanie przeniesionych z Kantonu w Chinach, do Maryland w Stanach Zjednoczonych. Według dyrektora ds. biznesowych w Compass Mining, Thomasa Hellera waga maszyn górniczych jest równoznaczna z 200 jednostkami Antminer S19 Pro, które ważą około 15,2 kg.

Hashrate BTC po niedzielnym zamknięciu 26 kopalni w Syczuanie spadł niemalże natychamist o prawie 17%. Niektórzy eksperci dostrzegli w tym szansę dla USA na przyciągnięcie chińskich górników na swoją stronę, co okazało się być bardzo trafne. Jak na razie przepaść między Stanami Zjednoczonymi, a Chinami pod względem hashrate’u BTC jest nadal znaczna, ale może zacząć się zacierać w kolejnych miesiącach, jeśli więcej górników rzeczywiście się przeniesie do USA.

Miami zaprasza

Postacią, która postrzega ataki Chin na branżę kryptowalut jako realną okazję, jest burmistrz Miami. Francis Suarez, który od miesięcy wyraża swoje poparcie dla aktywów cyfrowych, niedawno wezwał wypartych górników do przeniesienia się do miasta, którym zarządza.

Miami oferuje zachęty dla odrzuconych górników, w tym specjalne strefy dla przedsiębiorstw dostosowane pod wydobywanie kryptowalut. Ulgi obejmą również niższe podatki i pomoc infrastrukturalną. Suarez zapewnia, że górnicy będą mogli skorzystać z niższych cen energii elektrycznej, ponieważ miasto zapewni im nadwyżkę energii jądrowej.

USA edukuje branżę krypto
reklama
reklama