Chińscy górnicy kryptowalut przenoszą się do USA | Wiadomości | CrypS.

Chińscy górnicy kryptowalut przenoszą się do USA

Redaktor: Albert Czajkowski
USA edukuje branżę krypto

Ponoć 3 tony koparek BTC ma zostać przeniesionych z Chin do Stanów Zjednoczonych w związku z niedawnymi represjami.

Działania chińskich górników

Kilka tygodni po tym, jak Chiny rozpoczęły walkę z górnikami kryptowalut, nowe raporty potwierdziły spekulacje, że przynajmniej niektórzy górnicy przenoszą się do USA. Ostatnia informacja od Eunice Yoon, przedstawicielki CNBC wskazuje na to, że około 3 tony koparek zostanie przeniesionych z Kantonu w Chinach, do Maryland w Stanach Zjednoczonych. Według dyrektora ds. biznesowych w Compass Mining, Thomasa Hellera waga maszyn górniczych jest równoznaczna z 200 jednostkami Antminer S19 Pro, które ważą około 15,2 kg.

Hashrate BTC po niedzielnym zamknięciu 26 kopalni w Syczuanie spadł niemalże natychamist o prawie 17%. Niektórzy eksperci dostrzegli w tym szansę dla USA na przyciągnięcie chińskich górników na swoją stronę, co okazało się być bardzo trafne. Jak na razie przepaść między Stanami Zjednoczonymi, a Chinami pod względem hashrate’u BTC jest nadal znaczna, ale może zacząć się zacierać w kolejnych miesiącach, jeśli więcej górników rzeczywiście się przeniesie do USA.

Miami zaprasza

Postacią, która postrzega ataki Chin na branżę kryptowalut jako realną okazję, jest burmistrz Miami. Francis Suarez, który od miesięcy wyraża swoje poparcie dla aktywów cyfrowych, niedawno wezwał wypartych górników do przeniesienia się do miasta, którym zarządza.

Miami oferuje zachęty dla odrzuconych górników, w tym specjalne strefy dla przedsiębiorstw dostosowane pod wydobywanie kryptowalut. Ulgi obejmą również niższe podatki i pomoc infrastrukturalną. Suarez zapewnia, że górnicy będą mogli skorzystać z niższych cen energii elektrycznej, ponieważ miasto zapewni im nadwyżkę energii jądrowej.

USA edukuje branżę kryptoreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.