W związku z chińskim zakazem, trudność kopania BTC spadła o 16% | Wiadomości | CrypS.

W związku z chińskim zakazem, trudność kopania BTC spadła o 16%

Redakcja
firmy wydobywające bitcoina zapewniły lepsze zwroty niż sam bitcoin

Trudność kopania Bitcoina spadła w niedzielę o 16% do 21 T, co jest najostrzejszym spadkiem w tym roku. Korekta sugeruje, że chińscy górnicy odłączają swoje koparki od prądu, spodziewając się dalszych ograniczeń ze strony rządu.

Trudność wydobycia mierzy, jak dużo mocy obliczeniowej jest wymagane do produkcji nowych Bitcoinów. Sieć dostosowuje trudność (mniej więcej) raz na dwa tygodnie, aby odzwierciedlić poziom konkurencji wśród górników. Niższa trudność wydobycia wskazuje na mniejszą konkurencję.

Ponad 75% górników, którzy zatwierdzają transakcje Bitcoin, jest zlokalizowanych w Chinach. W ubiegły piątek rząd dołączył górnictwo Bitcoina do listy branż, które wymagają kontroli, aby chronić gospodarkę.

Wkrótce potem, Huobi i OKEx ograniczyły chińskim klientom dostęp do niektórych usług. Rzecznik prasowy Huobi powiedział dla portalu Decrypt, że ograniczenia były odpowiedzią na uwagi rządu. OKEx stwierdził, że celem ograniczeń jest zachowanie zgodności z organami regulacyjnymi.

Rządowe źródła podobno powiedziały chińskiej agencji Caixin, że rząd obawia się, iż kryptowaluty zaszkodzą niewykształconym inwestorom i wolałby wykorzystać energię elektryczną i chipy komputerowe w inny sposób.

Mongolia Wewnętrzna już zaczęła rozprawiać się z problemem. Autonomiczny rząd tego regionu podobno rozważa umieszczenie górników BTC na czarnych listach pożyczek socjalnych i zaproponował odebranie górnikom licencji telekomunikacyjnych.

Dzisiejsza korekta zwiększyła również średni czas potrzebny na wyprodukowanie bloku do 11 minut 55 sekund – prawie cztery minuty dłużej niż 13 maja, kiedy produkcja bloku wynosiła średnio 8 minut i 14 sekund.

W poprzedniej korekcie z 13 maja, trudność wydobycia osiągnęła rekordowy poziom. Wzrosła wtedy o 21,53% w stosunku do poziomu trudności ustalonego 1 maja. Zmiana ta była odczuwalna na całym rynku.

firmy wydobywające bitcoina zapewniły lepsze zwroty niż sam bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.