Właściciele małych elektrowni wodnych w Chinach wystawiają swój sprzęt na sprzedaż | Wiadomości | CrypS.

Właściciele małych elektrowni wodnych w Chinach wystawiają swój sprzęt na sprzedaż

Redakcja
chińska tesla akceptuje bitcoina i wycofuje się z tego po 2 godzinach

Po tym, jak Chiny rozprawiły się z wydobywaniem Bitcoinów, gwałtownie spadł popyt na tanią energię – a właściciele małych elektrowni wodnych wystawiają swój sprzęt na sprzedaż.

Rozpoczęcie chińskiej rozprawy z miningiem w maju, spowodowało, że na stronie e-commerce Xianyu pojawiło się mnóstwo ofert sprzedaży elektrowni wodnych. Z drugiej strony gwałtowny spadek odnotowały ceny sprzętu. Tak wynika z raportu w South China Morning Post. Jeden ze sprzedawców powiedział reporterowi tej publikacji, że:

Możesz potajemnie wydobywać kryptowaluty, jeśli kupisz elektrownię wodną.

Trzech innych sprzedawców potwierdziło, że odkąd rząd rozprawił się z górnictwem, na rynku pojawia się coraz więcej elektrowni. Te elektrownie wodne zwykle działają z mocą do 50 megawatów, a zatem są uważane za “małe”.

Zakaz wydobycia Bitcoina przez Chiny

Chiny wywierają presję na przemysł wydobywczy, ponieważ próbują wprowadzić własną walutę cyfrową banku centralnego i osiągnąć ambitne cele klimatyczne. W ostatnich miesiącach zużycie energii przez górnictwo i wpływ na środowisko to głośny temat. Dane Uniwersytetu Cambridge pokazują, że ślad węglowy sieci Bitcoina osiągnął wcześniej wartość odpowiadającą 61 miliardom funtów spalonego węgla.

Na początku tego roku, powodzie w kopalni węgla w Xinjiang spowodowały gwałtowny spadek hash rate sieci. To podkreśliło zależność chińskich górników od paliw kopalnych. Od tego czasu chińskie prowincje, w tym Xinjiang, Sichuan i Yunnan, zakazały wydobywania kryptowalut, a górnicy przenieśli się za granicę.

Oczywiście, elektrownie wodne są formą energii odnawialnej i nie mają dużego śladu węglowego. Mimo to, wydobycie w ten sposób również zostało zakazane.

chińska tesla akceptuje bitcoina i wycofuje się z tego po 2 godzinachreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.