Bittrex wycofuje wszystkie pary walutowe z XRP | Wiadomości | CrypS.

Bittrex wycofuje wszystkie pary walutowe z XRP

Mariusz Przepiórka
bittrex

Bittrex jest kolejną giełdą kryptowalut, która zawiesiła obrót parami walutowymi z XRP. To efekt postępowania prawnego przeciwko Ripple, które prowadzi amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). W oficjalnym komunikacie giełda poinformowała, że zawiesza następujące pary walutowe: BTC/XRP, ETH/XRP, USDT/XRP i USD/XRP.

Bittrex zapowiedział wycofanie wspomnianych par ze swej oferty od 15 stycznia. Klienci zachowają dostęp do swoich portfeli XRP, jednak obrót tą walutą będzie wstrzymany. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła pozew przeciwko spółce Ripple i jej dwóm menedżerom wyższego szczebla, twierdząc, że od 2012 roku nielegalnie zebrała 1,3 mld USD w ramach sprzedaży tokenów XRP spełniających warunki papierów wartościowych.

Na wycofanie XRP z oferty zdecydowało się już ponad 10 podmiotów działających w branży kryptowalutowej. Jako pierwsza uczyniła to spółka CrossTower, która wycofała tokeny z oferty jeszcze przed oficjalnym potwierdzeniem złożenia pozwu przez SEC. Początkowo na takie działanie decydowały się tylko niewielkie giełdy, jednak niedawno dołączyła do nich czołowa giełda Coinbase, która planuje IPO w Stanach Zjednoczonych.

Ripple zapowiada walkę w sądzie

Założona w 2014 roku giełda Bittrex jest znana z notowań prawie wszystkich walut cyfrowych, zarówno znaczących, jak i tych mniej znanych. Działalność w USA prowadzi poprzez swój lokalny oddział, a jej główna siedziba znajduje się na Bermudach. Uznane marki, takie jak Coinbase i Bittrex, w ciągu kilku tygodni odetną się od XRP, jednak inni globalni giganci, jak na przykład Binance i Huobi, nadal oferują te kryptowalutę swoim klientom.

Do zamieszania odniosła się również firma Ripple, która opublikowała krótkie oświadczenie. Przedstawiciele firmy stwierdzają w nim, że będą bronić dobrego imienia spółki i oczekują na rozstrzygnięcie tej sprawy w sądzie, aby w końcu uzyskać jasność dla całego amerykańskiego przemysłu kryptowalutowego.

bittrexreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.