Bittrex wycofuje wsparcie dla Monero, Zcash i DASH | Wiadomości | CrypS.

Bittrex wycofuje wsparcie dla Monero, Zcash i DASH

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bittrex

Giełda Bittrex ogłosiła, że w dniu 15 stycznia wycofa ze swojej platformy monety prywatności: Monero (XMR), ZCash i Dash. Bittrex nie podał przyczyny, jednak wszystkie trzy są monetami prywatnymi – klasą kryptowalut, które oferują dokonywanie niemożliwych do wykrycia transakcji.

Jak informowaliśmy wcześniej, darknetowy rynek White House wycofał wsparcie dla BTC i akceptuje tylko Monero. Dlaczego? Ponieważ blockchain bitcoina jest transparentny i znacznie łatwiej jest w nim śledzić transakcje.

Bittrex wśród powodów wycofania monet z platformy wymienił “zmieniające się standardy regulacyjne i kwestie zgodności z przepisami”. Na początku tego tygodnia giełda wycofała też wsparcie dla XRP, tym samym dołączając do innych platform m.in Bitstamp i Coinbase. Wiele giełd zaczęło usuwać XRP, ze względu na pozew złożony przeciwko Ripple przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). SEC oskarżył twórców XRP o zebranie 1,3 miliarda dolarów w ramach niezarejestrowanej sprzedaży papierów wartościowych. Ripple zaprzeczył zarzutom i zapowiedział walkę.

Ogłoszenie Bittrexa odbiło się na cenie najwększych monet prywatności. Od czasu publikacji komunikatu, cena XMR spadła o 12,4%, ZEC stracił 9,5%, a DASH 8,7%. Oznacza to średni spadek o 10%. Kilka innych giełd już wcześniej wycofało wsparcie dla prywatnych kryptowalut. Wśród nich znalazły się m.in amerykańska platforma ShapeShift, południowokoreańska Bithumb i holenderska LiteBit.

bittrexreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.