Chiny zobowiązują się do kontynuowania walki z krypto hypem | Wiadomości | CrypS.

Chiny zobowiązują się do kontynuowania walki z krypto hypem

Redakcja
Chińskie CBDC ma być dostępne na Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku - CBDC - cyfrowy juan - Chiny

Ludowy Bank Chin stwierdził w sobotnim oświadczeniu, że bank centralny będzie “utrzymywał wysoką presję na hype handlu wirtualnymi walutami”.

PBoC pogratulował sobie za “surowe rozprawienie się z nielegalną działalnością cyfrowych walut” na początku tego roku i powiedział, że będzie nadal nadzorował platformy finansowe i rozprawiał się z kryptowalutowym “hypem”.

Chiński rząd ogranicza handel cyfrowymi aktywami w kraju od 2017 roku, kiedy to zakazał chińskim instytucjom finansowym zajmowania się kryptowalutami. Uniemożliwiło to giełdom kryptowalutowym prowadzenie działalności.

W dniu 17 maja tego roku trzy główne stowarzyszenia płatnicze w Chinach ponownie potwierdziły tę regulację. Stwierdziły one, że spekulacyjny handel “poważnie naruszał bezpieczeństwo własności ludzi i zakłócał normalny porządek gospodarczy i finansowy.”

Chiny następnie podwoiły swoje wysiłki. Pięć dni później Państwo Środka wprowadziło ograniczenia dotyczące wydobycia kryptowalut. Wszystko po to, aby “zapobiec i kontrolować ryzyko finansowe”. Ograniczenia dotyczące wydobywania Bitcoinów były kontynuowane przez cały czerwiec.

We wrześniu 2019 r. chińscy górnicy stanowili aż 76% wszystkich górników. Po wprowadzeniu ograniczeń, hash rate Bitcoina spadł o 76%, z 198 EH/s do 89 EH/s, a chińscy górnicy zaczęli przenosić się za granicę.

Prace nad cyfrowym juanem

Podczas gdy PBoC walczy z kryptowalutami, jest też zajęty pracą nad własną cyfrową walutą banku centralnego. Według raportu banku centralnego z lipca 2021 r., jego cyfrowy juan został wykorzystany do przetworzenia transakcji o wartości 70,75 mln. USD.

Cyfrowy juan nie jest kryptowalutą, ale cyfrowym odpowiednikiem chińskiej waluty fiat – renminbi. Przechowuje się go w mobilnym portfelu. Cyfrowe juany mają unikalne identyfikatory, podobnie jak banknoty – z tym wyjątkiem, że rząd może łatwo śledzić cyfrową wersje juana i sprawdzić, w czyim portfelu się ona znajduje.

Chińskie CBDC ma być dostępne na Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku - CBDC - cyfrowy juan - Chiny



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.