Hashrate Ethereum spadł o 25% w sześć tygodni | Wiadomości | CrypS.

Hashrate Ethereum spadł o 25% w sześć tygodni

Redakcja
Czym jest Ethereum? Kopanie ETH i zmiany związane z Ethereum 2.0

Hashrate Ethereum spadł o ponad 25% od swojego szczytowego poziomu osiągniętego w połowie maja. Jest to bezpośredni rezultat chińskiego zakazu wydobycia kryptowalut i związanego z tym masowego odpływu górników.

Według Bitinfocharts, hashrate sieci Ethereum osiągnął najwyższy w historii poziom 585,5 TH/s w dniu 20 maja. W kolejnych tygodniach spadł do trzymiesięcznego minimum wynoszącego 434,3 TH/s.

Spadek o 26% w ciągu zaledwie sześciu tygodni był jednym z najostrzejszych spadków w historii Ethereum. Zaledwie 40 dni po tym, jak hash rate osiągnął swój szczyt, zanotował on 17% spadek w ciągu zaledwie 10 dni. Według danych z Glassnode jest to największy 10-dniowy spadek w historii Ethereum. Podczas kryptowalutowej zimy 2018 roku hashrate Ethereum spadł o 57%. Spadek rozciągnął się jednak wtedy na kilka miesięcy.

Wyeliminowanie górników Ethereum

Hashrate, który jest miarą mocy obliczeniowej sieci, jest ściśle skorelowany z ceną ETH. Gdy aktywo zyskuje na wartości, wydobycie staje się bardziej opłacalne, przyciągając do sieci nowych górników i zwiększając hashrate.

William Foxley, dyrektor wydawniczy w firmie Compass Mining zajmującej się wydobyciem Bitcoinów, uważa, że oparte na GPU wydobycie Ethereum jest trudniejsze do stłumienia niż wydobycie BTC za pomocą ASIC. W rozmowie z Defiant stwierdził on, że “procesory graficzne można umieścić w małych lokalizacjach, co do których istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że zostaną znalezione przez rząd”. Jednak Sparkpool, druga co do wielkości pula wydobywcza Ethereum, doświadczyła prawie 30% spadku hashrate od czasu wydania nakazu.

Rzeczy stają się interesujące dla górników Ethereum z siedzibą w Chinach, którzy nie tylko musieli znieść obniżone przez EIP 1559 opłaty, ale teraz również geograficzne przejście z większych konfiguracji przemysłowych.

Przejście na ETH 2.0 i proof-of-stake ostatecznie wyeliminuje wszystkie działania górnicze Ethereum. Jednak póki co, górników ETH czeka kilka ciężkich miesięcy.

Czym jest Ethereum? Kopanie ETH i zmiany związane z Ethereum 2.0reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.