Kryptowaluty AI - sztuczna inteligencja w branży blockchain | CrypS.

Kryptowaluty AI – sztuczna inteligencja w branży blockchain

Autor: Redakcja
Redaktor:

Sztuczna inteligencja AI

Temat sztucznej inteligencji (AI) stał się niezwykle popularny w 2023 roku. Wszystko za sprawą uruchomienia chatbota ChatGPT. Inwestorzy kryptow, jak zawsze, szukają sposobów na wykorzystanie nowego trendu przy podejmowaniu decyzji, gdzie ulokować swoje pieniądze.


Spis treści:


Nawet jeśli sztuczna inteligencja nie jest natywną technologią w sektorze kryptowalut, jak w przypadku niewymiennych tokenów (NFT), to na rynku są już aktywa, które w jakiś sposób współgrają z tą dziedziną i które zyskiwały na wartości w tempie wyższym niż średnia konkurentów.

Przeanalizujmy więc TOP 4 kryptowaluty AI związane ze sztuczną inteligencją, które najbardziej wyróżniają się obecnie na rynku. Zarówno przez propozycje swoich projektów, jak i wzrost wartości ich tokenów w ostatnich tygodniach.

Są to: Singularity Net (AGIX), Fetch AI (FET), Artificial Liquid Intelligence (ALI) oraz Ocean Protocol (OCEAN). Razem te cztery aktywa posiadają kapitalizację rynkową wynoszącą niemal 1,5 mld dolarów.

SingularityNET (AGIX) znajduje się na szczycie listy jako największa krypto AI w branży. Wartość tego projektu to na dzień dzisiejszy 472 milionów dolarów. To plasuje go na 96 miejscu w rankingu największych kryptowalut. AGIX obecnie kosztuje 0,39 USD. Od momentu powstania zyskał on zyskał ponad 5000%.

Za nim, na 104 miejscu, znajduje się Fetch.ai (FET), którego market cap wynosi 424,6 mln USD. Kurs FET kosztuje około 0,40 dolara. Od początku roku FET wzrósł o ponad 400%.

Kolejny w zestawieniu znalazł się Artificial Liquid Intelligence (ALI), która choć ma mniejszą wartość rynkową niż FET, wynoszącą ok. 214,5 mln dolarów, to przebija swojego konkurenta w rocznych zyskach. Od 1 stycznia kurs ALI wzrósł o ponad 600%.

Token OCEAN od Ocean Protocol zamyka naszą listę kryptowalut AI. OCEAN wzrósł o około 200% od początku roku. Kapitalizacja projektu wynosi obecnie 192,2 mln USD, a kurs OCEAN to 0,44 dolara.

TOP 4 kryptowaluty AI

Ok, skoro wiesz już, że kryptowaluty AI rosną w ostatnim czasie jak na drożdżach, sprawdźmy co może być tego przyczyną. Przenalizujmy po krótce fundamenty każdego z powyższych projektów.

Singularity Net (AGIX)

SingularityNET to platforma oparta na blockchainie, która pozwala każdemu łatwo “tworzyć, udostępniać i monetyzować” usługi AI, dzięki globalnie dostępnemu rynkowi. Za pośrednictwem projektu użytkownicy mogą przeglądać, testować i kupować szeroką gamę usług AI za pomocą natywnego tokena użytkowego platformy – AGIX. Ponadto rynek jest miejscem, z którego mogą korzystać twórcy AI, aby publikować i sprzedawać swoje narzędzia oraz łatwo śledzić ich wydajność.

Artificial Liquid Intelligence (ALI)

Alethea AI, założona w 2019 roku przez Arifa Khana, to zdecentralizowany protokół zasilający metaverse zwany Arką Noego inteligentnych, interaktywnych NFT (iNFT). Celem tego wirtualnego świata jest to, aby pewnego dnia zostało wykorzystane do zachowania, a nawet rozwinięcia zbiorowej inteligencji ludzkości. Standard iNFT, otwarty dla deweloperów, wykorzystuje zaawansowane technologie, w tym animację, interaktywność i generowanie za pomocą technologii AI. Natwynym tokenem dla tego projektu jest ALI, oparty na standardzie ERC-20.

Ocean Protocol (OCEAN)

Ocean Protocol to ekosystem służący do udostępniania danych i usług.Ocean Protocol pomaga odblokować dane, przede wszystkim dla AI. Został zaprojektowany z myślą o skalowaniu i wykorzystuje technologię blockchain, która umożliwia udostępnianie danych i dokonywanie transakcji w bezpieczny, pewny i przejrzysty sposób.

Fetch.ai (FET)

Fetch.ai buduje zdecentralizowaną platformę uczenia maszynowego opartą na modelu ledger, która pozwala każdemu na udostępnianie lub wymianę danych za pośrednictwem swojego protokołu.

Sztuczna inteligencjareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.