Polygon jednym z uczestników programu akceleracyjnego Disneya | Wiadomości | CrypS.

Polygon jednym z uczestników programu akceleracyjnego Disneya

Anna Sutowicz
Disney Polygon

Polygon został jednym z uczestników programu akceleracyjnego The Walt Disney Company. Tegoroczny program koncentruje się na rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości oraz na budowaniu świata metaverse.


Tworzony przez The Walt Disney Company akcelerator skupi się na budowaniu wciągających doświadczeń za pomocą technologii takich jak rozszerzona rzeczywistość (AR), sztuczna inteligencja (AI) i tokeny (NFT). Dyrektor generalny programu akceleracyjnego Disneya, Bonnie Rosen powiedziała, że nie mogą doczekać się kolejnych innowacji:

Od prawie wieku Disney jest liderem w wykorzystywaniu technologii do budowania rozrywki przyszłości. Akcelerator Disneya jest podekscytowany, że może być częścią tej spuścizny, a dzięki naszej najnowszej klasie firm nie możemy się doczekać dalszego zaangażowania w innowacje i dalszego dostarczania magicznych wrażeń widzom i gościom Disneya przez następne 100 lat.

Uczestnicy akceleratora Disneya otrzymają kapitał inwestycyjny, a także dostęp do przestrzeni co-workingowej w kampusie Disneya w Los Angeles oraz mentoring. Disney zamierza przyciągnąć firmy w fazie wzrostu z wizją wywierania wpływu na przyszłość technologii i rozrywki. Program odbywa się latem i kończy się w październiku.

Pozostali uczestnicy programu

Ponadto, w programie The Walt Disney Company uczestniczyć będzie m.in.:

  • Flickplay, czyli aplikacja społecznościowa Web 3, która integruje także NFT i AR,
  • Lockerverse, tj. platforma, która pomaga twórcom i markom w opowiadaniu historii,
  • Obsess, czyli eksperymentalny e-commerce, umożliwiający klientom korzystanie z przeglądarek 3D do odwiedzania sklepów w metaverse,
  • Red 6, firma AR, która stworzyła zestawy słuchawkowe i interfejs działający na zewnątrz i w dynamicznych środowiskach.

Czym jest metaverse?

Metaverse jest zbitkiem słów meta (poza) oraz verse (od angielskiego słowa universe – oznaczającego świat). To rozszerzona wirtualna rzeczywistość. Cyfrowy świat, z którym można połączyć się przez okulary VR i spędzać w nim czas. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule: Czym jest metaverse?

Disney Polygonreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.