Upadłe krypto banki zostaną zastąpione przez nowe. Jakie? | Wiadomości | CrypS.

Upadłe krypto banki zostaną zastąpione przez nowe. Jakie?

Redaktor: Michał Misiura
Bitcoin na amerykańskich uczelniach

Branża kryptowalut straciła ostatnio trzy czołowe banki partnerskie – Silicon Valley Bank, Silvergate i Signature Bank. Istnieje więc ogromna dziura w tym segmencie. Problem jest naprawdę poważny.


Na przykład Silvergate obsługiwał 1600 firm z sektora blockchain. Według własnego raportu Signature, już w 2021 roku miał ponad 800 klientów z branży, w tym Coinbase, Paxos i Circle. Tylko w czwartym kwartale 2022 roku wolumen obrotu krypto transakcji Signature wyniósł 275 miliardów dolarów. Płatności te były przetwarzane za pośrednictwem prywatnego blockchaina Signet.

Mimo to wiele amerykańskich banków jest już gotowych do odebrania krypto klientów od Signature i Silvergate. Dowiedzieli się o tym dziennikarze CoinDesk, którzy uzyskali dostęp do korespondencji od pracowników DCG, poszukujących nowych partnerów bankowych.

Chętne do obsługi przestrzeni cyfrowych aktywów są: Santander, HSBC, Deutsche Bank, BankProv, Bridge Bank, Mercury, Multis i Series Financial.

DCG prowadził rozmowy również z innymi międzynarodowymi bankami (Revolut, United Overseas Bank i Bank Leumi). Jeśli chodzi o największe podmioty z branży tradycyjnych finansów (BlackRock, JPMorgan i Bank of America), strony nie osiągnęły jeszcze porozumienia.

Gotowość banków do współpracy z krypto klientami w USA to jednak dopiero połowa sukcesu. Ważne jest, aby władze jej nie utrudniały. W tym kontekście możemy przytoczyć ostatnią wypowiedź prezesa Signature, który stwierdził na antenie CNBC, że jego bank był wypłacalny, a jego zamknięcie miało posłużyć za sygnał dla branży kryptowalut.

Bitcoin na amerykańskich uczelniach



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.