Signature Bank zmuszony zakończyć działalność | Wiadomości | CrypS.

Signature Bank zmuszony zakończyć działalność

Dawid Kucharczyk
signature bank zamknięcie

Jeszcze jeden bank przyjazny kryptowalutom został zmuszony do zakończenia działalności. Chodzi o Signature Bank, który obsługiwał liczne firmy z branży kryptowalut.


Podobnie jak w przypadku Silicon Valley Bank (SVB), rząd USA zgodził się w pełni wykupić deponentów firmy w ramach “wyjątku od ryzyka systemowego”. Według stanu na koniec 2022 roku Signature Bank posiadał 110,36 mld dolarów w aktywach i 88,59 mld dolarów w depozytach.

We wspólnym oświadczeniu Rezerwy Federalnej, Departamentu Skarbu i Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów czytamy, że żadne straty związane z bankiem nie zostaną poniesione przez podatników – podobnie jak w przypadku SVB. Jak podkreślał Reuter niedzielne przejęcie Signature Bank, to trzecia największa upadłość w historii amerykańskiego sektora bankowego.

Fed powiedział, że podjęte środki mają na celu wzmocnienie zaufania publicznego do systemu bankowego i zapewnienie, że będzie on mógł nadal pełnić swoją istotną rolę w gospodarce.

Jak podaje Financial Times, menedżerowie Signature Bank byli zaskoczeni sytuacją. Firma stanęła w obliczu obfitych odpływów wraz ze znacznym wyprzedaniem akcji w piątek z powodu paniki wokół SVB.

Kto korzystał, a kto nie korzystał z Signature Bank?

Signature Bank był bankiem z wyboru Coinbase, gdy Silvergate zaczął wykazywać oznaki problemów. Podobnie zresztą jak dla LedgerX. Kraken zdystansował się od Signature wcześniej w tym miesiącu.

Circle – emitent drugiego co do wielkości stablecoina, USDC – miał ekspozycję na Silvergate, Signature i SVB od stycznia – wynika z jego styczniowego audytu.

Firma zdołała uratować swoje rezerwy Silvergate przed przystąpieniem banku do dobrowolnej likwidacji w czwartek. Jednak w piątek tymczasowo straciła kontrolę nad 3,3 mld USD w gotówce w SVB, co spowodowało, że USDC stracił powiązanie z dolarem.

USDC od tego czasu powrócił powyżej 0,99 USD. CEO Circle Jeremy Allaire potwierdził bowiem, że wszystkie rezerwy tokena zostały odzyskane i zostaną przeniesione do BNY Melon.

signature bank zamknięciereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.