Tether zaczyna drukować USDT po 2-miesięcznej przerwie | Wiadomości | CrypS.

Tether zaczyna drukować USDT po 2-miesięcznej przerwie

Redaktor: Albert Czajkowski
Tether zaczyna drukować USDT po 2-miesięcznej przerwie

Emitent największego na świecie stablecoina wybił od początku sierpnia 2,3 miliarda nowych tokenów USDT, zwiększając kapitalizację rynkową do 65 mld USD.

Dodruk USDT po długiej przerwie

Tether, czyli twórca największego stablecoin na świecie – USDT, zaczął drukować ponownie tokeny po około dwumiesięcznym zastoju, który wywołał u inwestorów obawy i liczne spekulacje. Eksperci branżowi przypisali zastój chińskim represjom na branże kryptowalut, podejrzeniom amerykańskich regulatorów oraz wzrostowi popularności USDC, czyli obecnie największego konkurenta USDT.

Wzrost popytu na USDT

Narracja zmieniła się po informacji, którą podzielił się przedstawiciel firmy, mówiąc o tym, że Tether wybił co najmniej 2,3 miliarda USDT od 1 sierpnia, zwiększając kapitalizację rynkową tokena do 65 miliardów dolarów. Popyt na USDT odbił się, razem ze wzostem ceny Bitcoina. Możliwe jednak, że wzrost popytu na USDT w ostatnim czasie może nie być napędzany przez BTC, ale przez niektóre altcoiny, takie jak Solana (SOL) i Terra (LUNA), których wolumeny obrotu wzrosły o wiele drastyczniej, niż cyfrowego złota.

Odbicie popytu może być częściowo spowodowane przejrzystością Tethera. W ostatnim oświadczeniu opublikowanym 9 sierpnia, Tether przedstawił więcej niż kiedykolwiek wcześniej szczegółów dotyczących składu swoich rezerw, w tym od dawna kwestionowanych rezerw papierów komercyjnych (CP) i certyfikatów depozytowych (CD).

Tether zaczyna drukować USDT po 2-miesięcznej przerwie



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.