Tether zaczyna drukować USDT po 2-miesięcznej przerwie | Wiadomości | CrypS.

Tether zaczyna drukować USDT po 2-miesięcznej przerwie

Konrad Juszczyk
Tether zaczyna drukować USDT po 2-miesięcznej przerwie

Emitent największego na świecie stablecoina wybił od początku sierpnia 2,3 miliarda nowych tokenów USDT, zwiększając kapitalizację rynkową do 65 mld USD.

Dodruk USDT po długiej przerwie

Tether, czyli twórca największego stablecoin na świecie – USDT, zaczął drukować ponownie tokeny po około dwumiesięcznym zastoju, który wywołał u inwestorów obawy i liczne spekulacje. Eksperci branżowi przypisali zastój chińskim represjom na branże kryptowalut, podejrzeniom amerykańskich regulatorów oraz wzrostowi popularności USDC, czyli obecnie największego konkurenta USDT.

Wzrost popytu na USDT

Narracja zmieniła się po informacji, którą podzielił się przedstawiciel firmy, mówiąc o tym, że Tether wybił co najmniej 2,3 miliarda USDT od 1 sierpnia, zwiększając kapitalizację rynkową tokena do 65 miliardów dolarów. Popyt na USDT odbił się, razem ze wzostem ceny Bitcoina. Możliwe jednak, że wzrost popytu na USDT w ostatnim czasie może nie być napędzany przez BTC, ale przez niektóre altcoiny, takie jak Solana (SOL) i Terra (LUNA), których wolumeny obrotu wzrosły o wiele drastyczniej, niż cyfrowego złota.

Odbicie popytu może być częściowo spowodowane przejrzystością Tethera. W ostatnim oświadczeniu opublikowanym 9 sierpnia, Tether przedstawił więcej niż kiedykolwiek wcześniej szczegółów dotyczących składu swoich rezerw, w tym od dawna kwestionowanych rezerw papierów komercyjnych (CP) i certyfikatów depozytowych (CD).

Tether zaczyna drukować USDT po 2-miesięcznej przerwie
reklama
reklama