Amerykańscy regulatorzy przyglądają się rezerwom Tethera | Wiadomości | CrypS.

Amerykańscy regulatorzy przyglądają się rezerwom Tethera

Michał Misiura
tether usdt rezerwy

Amerykańskie organy regulacyjne przyglądają się papierom komercyjnym, stanowiącym zabezpieczenie stablecoina USDT. Urzędnicy mieli dyskutować także na temat zagrożeń, związanych z tokenem Diem – cyfrową walutą Facebooka. 

Jak podano we wtorkowym raporcie Bloomberga, “ludzie zaznajomieni ze sprawą” twierdzą, że Grupa Robocza Prezydenta ds. Rynków Finansowych jest zaniepokojona twierdzeniami Tethera, który ogłosił, że posiada duże ilości papierów komercyjnych, czyli krótkoterminowych długów różnych firm. Zespół pod kierownictwem sekretarz skarbu Janet Yellen uważa, że sytuacja przypomina nieuregulowany fundusz inwestycyjny na rynku pieniężnym.

Cytowani przez Bloombera rozmówcy, zachowują anonimowość z uwagi na to, że spotkanie odbywało się za zamkniętymi drzwiami. Zgodnie z ich słowami, nadzorcy mają obawiać się, że Tether może być podatny na chaotyczny odpływ inwestorów.  Wcześniej, 19 lipca, Yellen wezwała szefów agencji do podjęcia szybkich działań w celu stworzenia zasad, które zapewnią bezpieczeństwo stablecoinów. Oznaczałoby to opracowanie dla nich ram regulacyjnych.

Uwagę na rezerwy USDT, zwrócił w ostatnim czasie także amerykański Kontroler Waluty (Comptroller of the Currency) Michael Hsu, który powiedział, że organy regulacyjne sprawdzają czy stablecoin ma faktycznie deklarowane pokrycie, które powinno odpowiadać kapitalizacji na poziomie 62 mld USD.

Kryminalne zarzuty dla Tethera?

Dzień wcześniej, w poniedziałek, Bloomberg podawał informacje, że Departament Sprawiedliwości USA, może wnieść oskarżenia przeciwko Tetherowi w osobnej sprawie w nadchodzących tygodniach. Tutaj zarzuty mają dotyczyć oszustwa bankowego, którego spółka mogła dopuścić się, nie informując, że niektóre z jej transakcji są związane z rynkiem kryptowalut.

Tether podaje informacje, według których gotówka jej ekwiwalenty, lub papiery korporacyjne stanowią 75% pokrycia stablecoina USDT. Resztę mają stanowić zabezpieczone pożyczki (ponad 12%) i obligacje oraz towary. Ostatnio pojawiły się także kontrowersje związane z rezerwami USDC, firmy Circle, związanej z giełdą kryptowalut Coinbase.

tether usdt rezerwyreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.