Bitcoin przebija 50 000 USD. Jest to najwyższa cena od 15 tygodni | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin przebija 50 000 USD. Jest to najwyższa cena od 15 tygodni

Zerelik Maciej
bitcoin btc

Po pięciu zielonych świecach tygodniowych z rzędu, cena Bitcoina w końcu przebiła psychologiczną barierę 50 tysięcy dolarów.

Silny ruch na północ przywrócił pierwotną kryptowalutę do poziomu z 15 maja, kiedy to aktywo gwałtownie zaczęło wycofywać się z wcześniejszych szczytów. W momencie pisania tego artykułu, Bitcoin jest notowany na poziomie 50 340 dolarów. Sztandarowa moneta zyskuje 2,57% w ciągu ostatniej doby i prawie 6% w ciągu ostatniego tygodnia. Jest to już kolejny ruch w górę od 21 czerwca. Od tego czasu BTC zyskał 66%, czyli 20 tysięcy dolarów

Przy obecnych cenach, BTC znajduje się zaledwie 22,5% od swojego rekordu wszechczasów na poziomie 64 800 USD, które osiągnął w dniu 14 kwietnia. Obecnie handluje powyżej 200-dniowej średniej kroczącej i ma bardzo niewielki opór między obecnym poziomem a około 57 000 USD.

Jednak analityk 'CrediBULL Crypto’ zalecił ostrożność w miarę zbliżania się do oporu. Według niego, obszar ten jest najbardziej prawdopodobnym miejscem, w którym zobaczymy wycofanie.

W zeszłym tygodniu kolejny analityk „PlanB” przedstawił swoją aktualizację modelu stock-to-flow. Wygląda na to, że jego przewidywania nadal są aktualne. Jak twierdzi twórca S2F, Bitcoin nadal może osiągnąć poziom 100 tys. dolarów do końca roku. Dodał on również, że drugi etap tej hossy jest nieuchronny, a dzisiejszy ruch cenowy zdaje się to potwierdzać.

Całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut zyskała 3,2% w ciągu doby, osiągając poziom 2,22 biliona dolarów. Oznacza to, że altcoiny prześcignęły Bitcoina w ciągu ostatnich 24 godzin. Ethereum wzrosło o 3% w ciągu dnia, osiągając poziom 3342 i jest teraz zaledwie 23% od swojego ATH.

Najlepiej poradziło sobie jednak Cardano. Ze względu na długo oczekiwaną aktualizację, która wprowadzi obsługę smart kontraktów, ADA osiągnęła rekordowy poziom 2,84 USD.

bitcoin btc
reklama
reklama