Tether jest wspierany w prawie 50% przez papiery komercyjne - mówi nowy raport | Wiadomości | CrypS.

Tether jest wspierany w prawie 50% przez papiery komercyjne – mówi nowy raport

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
tether usdt rezerwy

Tether opublikował raport o wiarygodności, który przedstawia podział skonsolidowanych aktywów firmy. Zgodnie z danymi, firma posiada łączne pokrycie w wysokości 62,7 miliardów dolarów, co jest mniej więcej równe łącznej kapitalizacji rynkowej najpopularniejszego stablecoina.

Niewielka rozbieżność między aktualną liczbą 62,8 miliarda dolarów podawaną przez CoinGecko jest prawdopodobnie spowodowana upływem czasu od momentu wykonania najnowszego raportu. Został on przeprowadzony w dniu 30 czerwca 2021 roku przez audytora z siedzibą na Kajmanach – Moore Cayman.

Spośród tego łącznego pokrycia, 30,8 miliarda dolarów pochodzi z papierów komercyjnych i certyfikatów depozytowych. Co istotne, zaledwie 10% wsparcia Tether pochodzi z gotówki i depozytów bankowych.

Rezerwy Tether w maju

Tether wcześniej opublikował raport dot. rezerw w maju tego roku. Sugerował on wtedy, że na dzień 31 marca 2021 roku, 75,85% rezerw spółki było poparte gotówką lub ekwiwalentami gotówkowymi w papierach komercyjnych, depozytach powierniczych i obligacjach. Pozostała część była ulokowana w zabezpieczonych pożyczkach (12,55%), obligacjach i towarach (9,96%) oraz innych inwestycjach, w tym w aktywach cyfrowych (1,64%).

Dyrektor ds. technologii Tether, Paolo Ardoino, powiedział dzisiaj, że Tether rozumie “znaczenie przejrzystości i odpowiedzialności”. Firma wcześniej spotykała się z krytyką na tym froncie. Raport opublikowany w maju był bowiem pierwszym przypadkiem od siedmiu lat, w którym udostępniono publicznie rezerwy firmy.

Publikacja raportu to m.in. efekt oskarżeń ze strony biura nowojorskiego prokuratora generalnego, które zarzuciło firmie iFinex, spółce matce Bitfinex i Tether, manipulowanie księgami rachunkowymi. W lutym obie strony zawarły ugodę w wysokości 18,5 mln USD. Warunki ugody wymagały od Tether właśnie dostarczania kwartalnych raportów.

tether usdt rezerwyreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.