Kryptowaluty
Amerykańscy regulatorzy oskarżyli Celsius Network. CEO odpiera zarzuty
Amerykańscy regulatorzy wszczęli postępowanie przeciwko popularnemu krypto pożyczkodawcy – Celsius Network. Firma miała naruszyć lokalne przepisy dotyczące papierów wartościowych. Dyrektor generalny projektu szybko zaprzeczył tym zarzutom, zapewniając, że wszystkie usługi protokołu póki co będą działać tak jak zawsze. Państwowi regulatorzy z USA kontra Celsius
Prezydent Turcji wypowiada wojnę kryptowalutom
W miarę jak Bitcoin zyskuje coraz większą akceptację rynku, niektórym rządom się to nie podoba. Przykładem może być Turcja. W ostatnią sobotę, prezydent Tayyip Erdogan wypowiedział wojnę kryptowalutom. Erdogan przedstawił swoje negatywne stanowisko podczas spotkania ze studentami w Mersin. Jeden z uczestników tego wydarzenia
Prawne regulacje stablecoinów coraz bliżej
New York Times opublikował artykuł poświęcony stablecoinom, w którym przedstawiono najważniejsze opcje, jakimi dysponują organy regulacyjne, aby objąć ten rodzaj aktywów kontrolą prawną. Ostatnio uregulowanie statusu stablecoinów stało się jednym z głównych tematów amerykańskich środowisk finansowych. Wartość stablecoinów jest powiązana z walutami rządowymi, najczęściej
Salwador kupuje dodatkowe 150 BTC podczas dołku
Prezydent Salwadoru Nayyib Bukele powiedział, że rząd nabył dodatkowe 150 BTC w wyniku spadku cyfrowego złota do 45 000 USD. Salwador dokupuje bitcoiny W sumie w krajowym funduszu bitcoin znajduje się już 700 BTC (blisko 32 miliony dolarów). W dniu wejścia ustawy o legalizacji
Ktoś przeniósł 616 BTC nieaktywnych od 2012 roku
Adres Bitcoin, który pozostawał praktycznie nieaktywny przez prawie dziewięć lat, dzisiaj wykazał oznaki życia. Jego właściciel przeniósł 616 bitcoinów do innego portfela. W dniu 10 grudnia 2012 roku, na adres ten trafiło 616.2004 BTC. W tamtym czasie Bitcoin był wart 13.30 USD, a cała
Współzałożyciel SushiSwap 0xMaki ustępuje z funkcji lidera
Współzałożyciel zdecentralizowanej giełdy SushiSwap i lider projektu – 0xMaki, ustąpił ze swojej funkcji. Chce on bowiem, aby platforma stała się jak najbardziej zdecentralizowana W tweecie i poście na forum, pseudonimowy deweloper powiedział, że „zawsze dążył do tego, aby Sushi było pozbawione lidera” i zachęca
Zużycie energii przez sieć Bitcoina w tym roku już przekroczyło poprzedni rok
W ostatnich miesiącach zaczęło pojawiać się coraz więcej obaw dot. zużycia energii przez Bitcoina. I wygląda na to, że nie bez powodu. Według najnowszej analizy, sieć zużyła już więcej energii niż przez cały ubiegły rok. Wzrost zużycia energii przez sieć Bitcoina Jak donosi Bloomberg,
Sąd w Salwadorze przeanalizuje rządowe zakupy BTC
Rząd Salwadoru zostanie poddany dochodzeniu w sprawie wprowadzenia nowej bitcoinowej ustawy. Wszystko za sprawą skargi organizacji praw człowieka (Cristosal) złożonej do Trybunału Finansowego tego kraju. Trybunał Finansowy jest autonomicznym organem na mocy konstytucji Salwadoru, który bada wydatki publiczne i przejrzystość budżetu. Skarga została złożona
Revolut zapłaci za swoje największe biuro w Bitcoinach
Revolut – który po pozyskaniu 800 milionów dolarów w rundzie inwestycyjnej tego lata stał się największym neo bankiem w Wielkiej Brytanii – ogłosił, że podpisał umowę z WeWork. Co więcej, firma zapłaci za przestrzeń biurową w Bitcoinach. Póki co nie została ujawniona kwota transakcji.
Departament Skarbu USA chce zająć się stablecoinami
Według doniesień medialnych Departament Skarbu USA przygotowuje przegląd, w którym podkreśli wyzwania związane z wykupem stablecoinów i skutkami ewentualnego wpływu na rynek kryptowalut. Informację podał serwis Bloomberg, powołując się na anonimowe źródła. Serwis wskazał, że urzędnicy skarbowi przygotowują rekomendacje polityczne, które mają zapewnić posiadaczom
