Kryptowaluty
Wieloryb przesyła ponad 200 milionów dolarów w BTC na Binance
Jeden z największych adresów kryptograficznych, przeniósł 5000 BTC z Xapo na Binance. Wieloryb przesyła 5000 BTC na Binance Bitcoin odzyskał dziś poziom 43 000 USD. Podczas gdy byczy inwestorzy chcą utrzymać największy na świecie zasób cyfrowy powyżej poziomu 40 000 USD, aktywność wielorybów znacznie
PunchDown x Unlimited Miner – 5% zniżki na koparki
Już 22 października odbędzie się dosyć nietypowa gala… polegająca na policzkowaniu. To właśnie PunchDown, tym razem już w piątej edycji. Jednym z głównych sponsorów gali została firma Unlimited Miner, która przygotowała z tej okazji 5% kod zniżkowy na wszystkie koparki kryptowalut w swoim sklepie.
Revolut zamierza wprowadzić własną kryptowalutę
Revolut, popularna firma z branży fintech, może być kolejnym gigantem, który uruchomi własny token kryptowalutowy. Według doniesień medialnych, firma ubiega się o zgodę brytyjskiego regulatora, aby uruchomić token. Jeśli inicjatywa otrzyma zielone światło, w pierwszej kolejności trafi na rynek europejski i inne lokalizacje poza
Europa staje się największą gospodarką kryptograficzną
Europa Środkowa, Północna i Zachodnia (CNWE) wyprzedza Azję i staje się największą na świecie gospodarką kryptowalutową. Od tego czasu region doświadczył ogromnego wzrostu aktywności handlowej, szczególnie w przestrzeni DeFi. Boom na kryptowaluty w Europie Europa Środkowa, Północna i Zachodnia (CNWE) stała się najbardziej aktywnym
Prezydent Salwadoru udostępnia pierwsze materiały z kopalni bitcoinów zasilanej wulkanem
Nayib Bukele udostępnił film na Twitterze pokazujący pierwszą kopalnią bitcoinów w Salwadorze, zasilaną energią uzyskaną z wulkanów. Prezydent Salwadoru ogłosił te plany tydzień po akceptacji BTC jako prawnego środka płatniczego, jednak nikt nie spodziewał się tak szybkich rezultatów. Kopalnia bitcoinów zasilana energią geotermalną w
Na giełdach znajduje się tylko 16% podaży Ethereum
Podaż Ethereum na wiodących giełdach kryptowalutowych gwałtownie spada. Wieloryby ETH przenoszą bowiem drugie co do wielkości cyfrowe aktywo na świecie z giełd do zimnych portfeli. Najnowsze dane od firmy analitycznej Santiment pokazują, że podaż Ethereum na giełdach kryptowalut osiągnęła najniższy poziom od 34 miesięcy.
Miami pracuje nad umożliwieniem płacenia podatków w BTC
Kilka miesięcy po napomknięciu, że mieszkańcy Miami wkrótce będą mogli płacić podatki za pomocą Bitcoina, burmistrz miasta – Francis Suarez – powiedział, że proces ten już się rozpoczął. Suarez poruszył również temat najnowszych działań podjętych przez chiński rząd. Twierdzi on, że Stany Zjednoczone mogą
Bitfinex zapłacił 23,7 mln USD opłat za wysłanie 100 tys. USDT
Popularna giełda kryptograficzna Bitfinex zapłaciła kosmiczną opłatą za gaz w wysokości 23,7 miliona dolarów za stosunkowo małą transakcję 100 000 USD. Bitfinex płaci opłatę transakcyjną wartą prawie 24 miliony dolarów Rynek kryptowalut nigdy nie przestaje zadziwiać. Jedna z najpopularniejszych scentralizowanych giełd Bitfinex, zgodnie z
Kolejny FUD czy zakaz na dobre? Chiny czyszczą rynek kryptowalut
Chiński Wielki Firewall blokuje teraz CoinMarketCap i CoinGecko. W Mongolii Wewnętrznej skonfiskowano kolejne 10 000 koparek kryptowalut, a Alibaba wstrzymuje ich sprzedaż. Kolejne giełdy opuszczają Państwo Środka. Najnowszy chiński zakaz wymierzony w rynek kryptowalut zbiera krwawe żniwo. Nowe doniesienia zza Wielkiego Muru pokazują skalę
COTI wyemituje „Djed”, pierwszy algorytmiczny stablecoin na Cardano
Charles Hoskinson ujawnił podczas Cardano Summit, że COTI wyemituje nowego stablecoina opartego na Cardano, zwanego Djed. Protokół Djed oparty jest na konstrukcji algorytmicznej, która do zapewnienia stabilności cen wykorzystuje smart kontrakty. Moneta działa poprzez utrzymywanie rezerwy monet bazowych, jednocześnie pozwalając użytkownikom na emisję i
