Jack Dorsey ustąpił z roli CEO Twittera | Wiadomości | CrypS.

Jack Dorsey ustąpił z roli CEO Twittera

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Twitter

Jack Dorsey ustąpił ze stanowiska CEO Twittera. W notatce do swoich współpracowników napisał: “To była moja decyzja”.

CEO firmy social media ogłosił swoją rezygnację z roli dyrektora generalnego w emailu w poniedziałek. W wiadomości czytamy:

Po prawie 16 latach pełnienia ról w naszej firmie… od współzałożyciela … do CEO… Zdecydowałem, że w końcu nadszedł czas, abym odszedł… Chcę, abyście wszyscy wiedzieli, że to była moja decyzja i jestem jej właścicielem.

W e-mailu ujawniono, że od dzisiaj Dorseya zastąpi CFO firmy – Parag Agrawal. W tym samym czasie Bret Taylor obejmie stanowisko prezesa zarządu. Dorsey powiedział, że tymczasowo pozostanie w zarządzie, aby wspomóc parę w przejściu na nowe stanowiska. Następnie opuści firmę całkowicie.

Były już CEO wyjaśnił swoją decyzję, stwierdzając, że wierzy, iż dla firm ważne jest, aby rozwijać się bez zespołu założycielskiego. Założyciele mogą bowiem działać jako “pojedynczy punkt awarii”.

Oprócz Twittera, Dorsey jest znany ze swojej silnej wiary w Bitcoina. W jego mniemaniu jest to bowiem “natywna waluta Internetu”. Jego inna firma, Square, zainwestowała w ten zasób i wspiera płatności Bitcoin poprzez Cash App. Twitter pod przewodnictwem Dorseya podjął również kilka kroków w celu wsparcia tej technologii. Wprowadził m.in. napiwki w BTC na Lightning Network oraz system weryfikacji NFT (Dorsey sprzedał również swój pierwszy tweet na stronie jako NFT, pomimo jego braku zainteresowania Ethereum).

Ostatnio Dorsey pracuje nad projektem skupionym na Bitcoinie o nazwie tbDEX. Zbudowany przez Square projekt obiecuje dostarczyć zdecentralizowaną giełdę działającą w sieci Bitcoina. Firma opublikowała whitepaper dla tbDEX na początku tego miesiąca. Nie wiadomo jednak czy plany platformy mają coś wspólnego z odejściem Dorseya z firmy.

Twitterreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.