Nieznany token zyskuje 900% wartości po informacji o nowym wariancie COVID | Wiadomości | CrypS.

Nieznany token zyskuje 900% wartości po informacji o nowym wariancie COVID

Mariusz Przepiórka
Świadectwa szczepień oparte na blockchaine w Korei Południowej

Stosunkowo nieznana kryptowaluta o nazwie Omicron (OMIC) osiągnęła w poniedziałek rekordowy poziom wartości, ponieważ nowy, szybko rozprzestrzeniający się wariant COVID-19 został ochrzczony tą samą nazwą. Projekt oparty na obligacjach wystartował na początku listopada jako odłam protokołu DeFi OlympusDAO.

Token OMIC firmy Omicron podczas poniedziałkowej porannej sesji w Azji osiągnął rekordowy poziom 689 USD. To wzrost wartości o 200% w ciągu dnia i aż 945% więcej w porównaniu z sobotą, kiedy to wartość tokena OMIC wynosiła 65 USD.

Token dostępny tylko na SushiSwap

Kryptowaluta ma taką samą nazwę jak nowy wariant COVID-19, który został niedawno zidentyfikowany w RPA. Światowa Organizacja Zdrowia nadała szybko rozprzestrzeniającemu się szczepowi B.1.1.529 nazwę piętnastej litery greckiego alfabetu. Jeden z krytyków branży kryptowalutowej ukrywający się pod pseudonimem Mr. Whale skomentował, że ogromny skok wartości Omicrona wskazuje na gigantyczną bańkę panującą na tym rynku.

Omicron to niedawno wprowadzony zdecentralizowany protokół waluty rezerwowej sieci Arbitum, która działa w środowisku Ethereum. Jej natywny token OMIC jest wspierany przez kilka innych aktywów kryptowalutowych, w tym przez stablecoina USD Coin (USDC) i tokeny dostawcy płynności.

Można nim handlować wyłącznie na zdecentralizowanej giełdzie SushiSwap, która według strony CoinGecko, w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowała obroty na poziomie 454 000 USD w parze OMIC/USDC. Strona internetowa poświęcona analizie tokenów nie podaje jednak szczegółów dotyczących podaży OMIC lub kapitalizacji rynkowej.

Kryptowaluty rozpoczęły tydzień na plusie

Pod koniec ubiegłego tygodnia rynki akcji załamały się, gdy pojawiły się informacje o nowym wariancie COVID-19. W piątek nastąpiła masowa wyprzedaż, która zmazała listopadowe zyski indeksu S&P 500 i Nasdaq Composite. Nowy tydzień rozpoczął się jednak od wzrostów na rynku kryptowalutowym, po tym jak w sobotę spadł on do najniższych poziomów od połowy października. Całkowita kapitalizacja rynkowa wzrosła o 5,6% w ciągu ostatnich 24 godzin i według CoinGecko wynosi obecnie 2,71 bln USD.

Świadectwa szczepień oparte na blockchaine w Korei Południowej
reklama
reklama