Dyrektor finansowy Celsius aresztowany w Izraelu | Wiadomości | CrypS.

Dyrektor finansowy Celsius aresztowany w Izraelu

Zerelik Maciej
celsius

Dyrektor finansowy firmy Celsius, Yaron Shalem, został aresztowany w Izraelu pod zarzutem prowadzenia nielegalnej działalności poza firmą.

Śledztwo przeciwko pracownikowi Celsius

W piątek Celsius poinformował na Twitterze, że „niedawno dowiedziała się o śledztwie w Izraelu dotyczącym jednego z pracowników”. Dodał, że wydarzenie to nie było związane z jego pracą w Celsius i że nie dotyczyło żadnych z jej funduszy. Firma powiedziała również, że natychmiast zawiesiła pracownika.

Chociaż Celsius nie podał żadnego nazwiska, większość uważa, że oskarżoną osobą był dyrektor finansowy firmy, Yaron Shalem.

Celsius wielokrotnie odmawiał potwierdzenia, czy Shalem jest osobą, o której mowa. Jednak niektórzy zauważyli, że firma usunęła Shalema ze strony swojego zespołu.

Shalem był powiązany z Moshe Hogegiem

Shalem jest prawdopodobnie jedną z ośmiu osób aresztowanych i badanych w związku z Moshe Hogegiem, który w zeszłym tygodniu został aresztowany pod zarzutem oszustwa, prania brudnych pieniędzy i napaści na tle seksualnym.

Hogeg jest najbardziej znany jako założyciel firmy Sirin Labs zajmującej się krypto telefonami. Prowadził również firmę venture capital o nazwie Singulariteam, w której Shalem przez kilka lat pełnił funkcję dyrektora finansowego. Dyrektor generalny Celsius Alex Mashinsky był wcześniej zaangażowany w Sirin Labs jako doradca, ale zdaje się, że nie jest on objęty dochodzeniem.

Na początku tego tygodnia, Celsius ogłosił, że rozszerzył swoją ostatnią rundę finansowania do 750 milionów dolarów. Ma również plany zainwestowania sporej kwoty w mining.

celsius
reklama
reklama