Hiszpański regulator upomina Andresa Iniestę za promowanie Binance | Wiadomości | CrypS.

Hiszpański regulator upomina Andresa Iniestę za promowanie Binance

Mariusz Przepiórka
Hiszpański regulator upomina Andresa Iniestę za promowanie Binance

Andrés Iniesta, słynny piłkarz, który w 2010 roku wraz z reprezentacją Hiszpanii zdobył tytuł Mistrza Świata, w swoich mediach społecznościowych zareklamował giełdę kryptowalutową Binance. Wpisy Iniesty nie spodobały się hiszpańskiemu regulatorowi, Krajowej Komisji ds. Papierów Wartościowych (CNMV), który zwrócił uwagę piłkarzowi.

W środę Andrés Iniesta, była gwiazda Barcelony, który obecnie występuje w japońskiej drużynie Vissel Kobe, zamieścił na Twitterze i Instagramie zdjęcie, na którym siedzi przed laptopem z widocznym logo Binance na ekranie. Post zyskał ogromną popularność, a na Instagramie w ciągu jednego dnia polubiło go prawie 300 tys. osób.

Kilka godzin później hiszpański regulator rynku CNMV zareagował na publikację Iniesty, wzywając piłkarza do zapoznania się z informacjami na temat bitcoina przed dokonaniem inwestycji lub polecaniem tego innym. Regulator zaznaczył, że aktywa te nie są regulowane i jako takie mogą stanowić zwiększone ryzyko dla inwestorów.

Według Agencji Reutera, nic nie wskazuje na to, aby Iniesta miał otrzymać jakiekolwiek wynagrodzenie za promocję Binance wśród blisko 38 milionów osób, które obserwują jego konta w mediach społecznościowych.

Hiszpański regulator upomina Andresa Iniestę za promowanie Binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.