Hiszpański regulator upomina Andresa Iniestę za promowanie Binance | Wiadomości | CrypS.

Hiszpański regulator upomina Andresa Iniestę za promowanie Binance

Mariusz Przepiórka
Hiszpański regulator upomina Andresa Iniestę za promowanie Binance

Andrés Iniesta, słynny piłkarz, który w 2010 roku wraz z reprezentacją Hiszpanii zdobył tytuł Mistrza Świata, w swoich mediach społecznościowych zareklamował giełdę kryptowalutową Binance. Wpisy Iniesty nie spodobały się hiszpańskiemu regulatorowi, Krajowej Komisji ds. Papierów Wartościowych (CNMV), który zwrócił uwagę piłkarzowi.

W środę Andrés Iniesta, była gwiazda Barcelony, który obecnie występuje w japońskiej drużynie Vissel Kobe, zamieścił na Twitterze i Instagramie zdjęcie, na którym siedzi przed laptopem z widocznym logo Binance na ekranie. Post zyskał ogromną popularność, a na Instagramie w ciągu jednego dnia polubiło go prawie 300 tys. osób.

Kilka godzin później hiszpański regulator rynku CNMV zareagował na publikację Iniesty, wzywając piłkarza do zapoznania się z informacjami na temat bitcoina przed dokonaniem inwestycji lub polecaniem tego innym. Regulator zaznaczył, że aktywa te nie są regulowane i jako takie mogą stanowić zwiększone ryzyko dla inwestorów.

Według Agencji Reutera, nic nie wskazuje na to, aby Iniesta miał otrzymać jakiekolwiek wynagrodzenie za promocję Binance wśród blisko 38 milionów osób, które obserwują jego konta w mediach społecznościowych.

Hiszpański regulator upomina Andresa Iniestę za promowanie Binance
reklama
reklama