Solana coraz bliżej neutralności węglowej sieci | Wiadomości | CrypS.

Solana coraz bliżej neutralności węglowej sieci

Konrad Juszczyk
Solana coraz bliżej neutralności węglowej sieci

Solana Foundation, organizacja non-profit stojąca za rozwojem projektu Solana (SOL), planuje do końca 2021 roku wdrożyć program, który pomoże uczynić sieć walidatorów neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

Transakcja w sieci Solana zużywa mniej energii niż 2 wyszukiwania w Google

Zgodnie z najnowszym opublikowanym dokumentem od Solana Foundation jedna transakcja w sieci Solana wymaga 1836 J energii. Jest to porównywalne z kosztem dwóch wyszukiwań w Google. W tym samym czasie ten sam wskaźnik dla Bitcoina wynosi 6 995 592 000 J i dla Ethereum 692 820 000 J. Warto podkreślić, że w maju Solana zatrudniła konsultanta ds. energii i klimatu Roberta Murphy’ego. Zadaniem specjalisty jest określenie wpływu transakcji dokonywanych na blockchainie na środowisko. Murphy jest założycielem Othersphere i wcześniej był specjalistą ds. energii w Banku Światowym.

Transakcje są podstawowymi elementami składowymi Solany — kupowanie NFT , zawieranie umów lub inne rzeczy, które możesz zrobić z siecią, to wszystkie transakcje. — czytamy w raporcie energetycznym projektu.

Raport mówi, że cała sieć Solana zużywa około 3 186 000 kWh rocznie, co odpowiada średniemu zużyciu energii elektrycznej 986 amerykańskich gospodarstw domowych. Solana ma w planach jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie energii przez sieć, wdrażając program przed końcem tego roku, aby stać się neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla. Nie dostarczono jednak żadnych dodatkowych informacji.

Solana coraz bliżej neutralności węglowej sieci
reklama
reklama