Grayscale wprowadza fundusz oparty na Solanie (SOL) | Wiadomości | CrypS.

Grayscale wprowadza fundusz oparty na Solanie (SOL)

Konrad Juszczyk
Grayscale Investments zarejestrowała fundusze powiernicze Aave (AAVE), Polkadot (DOT),Cosmos (ATOM), Cardano (ADA), oraz Monero (XMR)

Firma Grayscale Investments zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi ogłosiła uruchomienie funduszu powierniczego, aby zainwestować w natywny token sieci Solana.

Grayscale Solana Trust

Zarządzający aktywami cyfrowymi Grayscale Investments zaprezentował swój nowy fundusz, który skupi się na projekcie Solana (SOL). Grayscale Solana Trust jest już dostępny dla uprawnionych inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, ogłosiła we wtorek firma. Solana cieszyła się dobrymi wynikami w 2021 roku, odnotowując wzrost o 687%.

Warto dodać, że Solana jest preferowaną siecią 29-letniego miliardera Sama Bankmana-Frieda, założyciela giełdy kryptograficznej FTX i jedną z najbogatszych osób w branży. Według Austina Federy, szefa działu komunikacji w Solana Labs, pod koniec listopada Solana ma wartość 14,45 miliarda dolarów zamrożoną w aplikacjach w sieci i ponad 1750 programistów pracujących nad produktami. Szacuje się, że w ekosystem zainwestowano ponad 2 miliardy dolarów kapitału wysokiego ryzyka. Produkt inwestycyjny stanie się szesnastym w ofercie firmy. Według najnowszych doniesień w tej chwili pod jego zarządem znajdują się aktywa o wartości 52,7 miliarda dolarów.

Grayscale Investments zarejestrowała fundusze powiernicze Aave (AAVE), Polkadot (DOT),Cosmos (ATOM), Cardano (ADA), oraz Monero (XMR)
reklama
reklama