Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 26.11] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 26.11]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Witamy w kolejnym zbiorze ciekawostek i pozytywnych informacji związanych z rynkiem kryptowalut i technologią blockchain

Salwadorskie Bitcoin City

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele ogłosił plan budowy miasta działającego w oparciu o pierwszą kryptowalutę i energię wulkaniczną, którego obywatele otrzymają zwolnienie z podatków. Bitcoin City powstanie na planie koła, znajdzie się w nim lotnisko, osiedla mieszkalne i budynki usługowe.

Cryps: Salwador zbuduje bitcoinowe miasto

Krypto-emerytura

Rest Super może stać się pierwszym funduszem emerytalnym w Australii, który zainwestuje w bitcoina. Na dorocznym walnym zgromadzeniu, dyrektor inwestycyjny powiedział, że fundusz przeznaczy wkrótce drobną część swoich środków na zakup kryptowalut.

Business Insider Australia: Rest Super could become the first Australian pension fund to dip its toe into crypto, as institutional investment interest heats up

Portfel MercadoLibre

Największa platforma e-commerce w Ameryce Południowej, ogłosił plany wejścia na rynek kryptowalut. Spółka udostępni swój własny portfel krypto wraz z opcjami sprzedaży i kupna cyfrowych aktywów. Początkowo usługa będzie dostępna tylko dla mieszkańców Brazylii.

Cryps: MercadoLibre zaoferuje portfel kryptowalutowy

BTC i restauratorzy

Tahini’s to rodzinna sieć restauracji z Ontario w Kanadzie, której właściciele zdecydowali o zainwestowaniu wszystkich rezerw gotówkowych w bitcoina. Zaczynali skupować go w cenie 12 000 USD w sierpniu zeszłego roku. Inwestycja przyniosła już 460% zwrotu, jednak restauratorzy stawiają na dalszy hodl.

BeInCrypto: Kanadyjska sieć restauracji inwestuje wszystko w Bitcoina i zbija fortunę

Bitcoin w kinach

Po AMC, czyli największej sieci kin w USA, przyszła czas na jego głównego konkurenta – Regal Cinema, który ogłosił początek akceptacji płatności w kryptowalutach. Bitcoin, Ethereum, litecoin i dogecoin są przyjmowane jako zapłata za bilety, popcorn i resztę oferty spółki.

Benzinga: After AMC, Second Largest US Theater Chain To Accept Bitcoin, Dogecoin And More As Payment

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama