CBDC jest narzędziem do walki z Bitcoinem - mówi prezes Banku Indonezji | Wiadomości | CrypS.

CBDC jest narzędziem do walki z Bitcoinem – mówi prezes Banku Indonezji

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
indonezja podatki kryptowaluty

Według Banku Centralnego Indonezji, cyfrowe waluty banku centralnego (CBDC) byłyby niezbędnym narzędziem do walki z kryptowalutami.

Asystent gubernatora Banku Indonezji Juda Agung powiedział na niedawnym spotkaniu parlamentarnym, że Bank Centralny Indonezji rozważa uruchomienie cyfrowej rupii, aby “walczyć” z kryptowalutami takimi jak Bitcoin (BTC). We wtorkowym raporcie Bloomberga możemy przeczytać:

CBDC byłoby jednym z narzędzi do walki z kryptowalutami. Zakładamy, że ludzie uznaliby CBDC za bardziej wiarygodne niż kryptowaluty. CBDC byłoby częścią wysiłku, aby zająć się wykorzystaniem kryptowalut w transakcjach finansowych.

Urzędnik zauważył, że kryptowaluty są obecnie przedmiotem obrotu obok kontraktów terminowych na towary i są regulowane przez ministerstwo handlu, pomimo poważnego wpływu na system finansowy.

Wiadomość ta pojawia się wkrótce po tym, jak Narodowa Rada Ulemów (MUI), najwyższy islamski organ naukowy Indonezji, uznał kryptowaluty za zakazane przez doktryny islamu. Oddział East Java jednego z MUI pod koniec października wydał oświadczenie, w którym twierdził, że cyfrowe aktywa wcale nie są haram.

Rząd Indonezji zajął mieszane stanowisko w sprawie regulacji kryptowalut. Pomimo zakazu płatności kryptowalutowych w 2017 roku, lokalne władze zdecydowały się nie zakazywać handlu. W kwietniu 2021 r. indonezyjska agencja regulacyjna Commodity Futures Trading Regulatory Agency of the Ministry of Trading ogłosiła nawet plany uruchomienia wspieranej przez rząd giełdy.

Kraj ten ma mieszane stanowisko w sprawie kryptowalut. Jednak jego organy regulacyjne coraz częściej przyglądają się potencjalnemu CBDC. W maju gubernator Banku Indonezji Perry Warjiyo ogłosił plany uruchomienia cyfrowej rupii jako legalnego instrumentu płatniczego.

indonezja podatki kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.