SEC odrzuca kolejne wnioski o bitcoinowy spot ETF | Wiadomości | CrypS.

SEC odrzuca kolejne wnioski o bitcoinowy spot ETF

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Bitcoin przekracza poziom 60 000 USD po decyzji SEC

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła dwa kolejne fundusze ETF oparte na fizycznym Bitcoinie zaproponowane odpowiednio przez Valkyrie i Kryptoin.

Obie decyzje, które można znaleźć tutaj i tutaj, zapadły w środę. SEC przedstawiła te same argumenty, których używała w przeszłości, gdy odrzucała inne wnioski.

Według Komisji, NYSE Arca i Cboe BZX Exchange, które złożyły odpowiednie propozycje zmian zasad notowania i obrotu produktami Valkyrie i Kryptoin, “nie wykazały, że ich propozycje są zgodne z wymogami sekcji 6(b)(5) ustawy o obrocie papierami wartościowymi”.

Zdaniem SEC odnosi się to konkretnie do wymogu, zgodnie z którym krajowa giełda papierów wartościowych musi być “zaprojektowana w celu zapobiegania oszustwom i manipulacjom” oraz “ochrony inwestorów i interesu publicznego”.

ETF to instrument inwestycyjny, który pozwala inwestorom na zakup udziałów, które śledzą cenę aktywów bazowych. Bitcoin ETF, jak sama nazwa wskazuje, dałby inwestorom ekspozycję na Bitcoina, oszczędzając kłopotów związanych z zakupem kryptowaluty z giełdy i zarządzaniem kluczami prywatnymi.

SEC wielokrotnie odrzucał lub opóźniał wszystkie próby uruchomienia Bitcoin ETF, mimo że amerykańscy inwestorzy mogą uzyskać dostęp do takich produktów na np. w Kanadzie.

Jednak na początku tego roku regulator zezwolił na uruchomienie kilku funduszy opartych na kontraktach terminowych na Bitcoina powiązanych z rynkami instrumentów pochodnych Chicago Mercantile Exchange (CME).

Bitcoin przekracza poziom 60 000 USD po decyzji SEC



reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.