SEC odrzuca ETF od WisdomTree | Wiadomości | CrypS.

SEC odrzuca ETF od WisdomTree

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Bitcoin przekracza poziom 60 000 USD po decyzji SEC

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła wniosek WisdomTree o utworzenie bezpośredniego, bitcoinowego funduszu ETF.

SEC odrzuca wniosek WisdomTree o Bitcoin ETF

SEC opublikowała w środę (1 grudnia) list dotyczący funduszu ETF od WisdomTree opartego na Bitcoinie. WisdomTree początkowo złożył swoją aplikację w maju tego roku. SEC opóźniła jednak decyzję w tej sprawie do tego tygodnia.

Teraz Komisja pisze, że Cboe BZX, giełda, na której notowany byłby ETF WisdomTree, nie spełnia określonych wymagań dotyczących oszustw i manipulacji rynkowych.

Według regulatora, BZX nie spełnia wymogu, by “zasady krajowej giełdy papierów wartościowych były ‘zaprojektowane w celu zapobiegania oszustwom i manipulacjom’ oraz ‘ochrony inwestorów i interesu publicznego’.”

Giełda musiałaby zawrzeć umowę o współdzieleniu nadzoru z regulowanym rynkiem, aby właściwie zapobiegać oszustwom. BZX argumentował, że rynek Bitcoina jest z natury odporny na oszustwa i manipulacje. SEC nie zgodziła się jednak z tym twierdzeniem

W USA nadal nie ma bezpośredniego ETF na Bitcoina

Wiadomość ta pojawia się zaledwie kilka dni po tym, jak Grayscale zakwestionował decyzje SEC w sprawie spotowych ETF-ów. Wszystko za sprawą NYSE Arca i planami przekształcenia funduszu Grayscale Bitcoin w bezpośredni fundusz ETF. SEC w dniu 12 listopada odrzuciła również podobny wniosek od VanEck.

Choć Komisja zatwierdziła trzy ETF-y na kontrakty terminowe (od VanEck, Valkyrie i ProShares), nie zatwierdziła jeszcze spotowego ETF-u powiązanego bezpośrednio z wartością rynkową Bitcoina.

Inne kraje jednak zezwoliły na istnienie takich funduszy inwestycyjnych. Wiele tego typu produktów zostało uruchomionych w Kanadzie.

Bitcoin przekracza poziom 60 000 USD po decyzji SECreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.