SEC opóźnia zatwierdzenie Bitcoin ETF od Grayscale i Bitwise | Wiadomości | CrypS.

SEC opóźnia zatwierdzenie Bitcoin ETF od Grayscale i Bitwise

Zerelik Maciej
Bitcoin przekracza poziom 60 000 USD po decyzji SEC

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odroczyła swoją decyzję w sprawie wniosków Bitwise Bitcoin ETP Trust i Grayscale Bitcoin Trust.

SEC przedłuża datę zatwierdzenia do lutego 2021 r.

Organ regulacyjny wydał dwa nowe terminy przedłużenia dla obu wniosków, aby określić, czy je zatwierdzić, odrzucić, czy „wszcząć postępowanie w celu ustalenia, czy ich nie zatwierdzić”. SEC stwierdziła w zawiadomieniach wysłanych do obu firm:

Komisja stwierdza, że właściwe jest wyznaczenie dłuższego okresu, w którym należy podjąć działania w sprawie proponowanej zmiany zasad, aby mieć wystarczająco dużo czasu na rozważenie proponowanej zmiany zasad i otrzymanych komentarzy.

Regulator finansowy spodziewa się, że podejmie decyzję 1 lutego 2022 r. w przypadku Bitwise Bitcoin ETP Trust i 6 lutego 2022 r. w przypadku Grayscale Bitcoin Trust.

Bitwise Bitcoin ETF Trust

Wcześniej w październiku Bitwise Asset Management złożył wniosek do NYSE Arca o utworzenie Bitcoin ETF. Zapewni on swoim klientom ekspozycję na „rzeczywiste BTC”, a nie instrumenty pochodne.

Zgodnie z wnioskiem, Bitwise zamierza zarejestrować około 1000 udziałów swojego Bitwise Bitcoin ETP Trust z proponowaną maksymalną ceną ofertową w wysokości 25 USD, używając CME U.S. Reference Rate jako odniesienia cenowego dla Bitcoina w funduszu powierniczym.

Główny dyrektor inwestycyjny firmy, Matt Hougan, wyraził przekonanie, że SEC zatwierdzi tym razem jego wniosek pomimo kilku nieudanych prób.

Rynek dojrzał. Rzeczywisty BTC ETF może teraz zostać zatwierdzony.

Grayscale przekształca Bitcoin Trust w ETF

Mniej więcej w tym samym czasie, co Bitwise, Grayscale Investments – największy na świecie menedżer cyfrowych aktywów cyfrowych – również złożył wniosek do SEC o przekształcenie swojego funduszu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) w fundusz spotowy ETF na Bitcoina.

Proponowany fundusz Grayscale Bitcoin Spot ETF byłby również wspierany przez rzeczywiste aktywo, a nie tylko powiązany z nim poprzez kontrakty pochodne.

Bitcoin przekracza poziom 60 000 USD po decyzji SEC
reklama
reklama