Kanada zatwierdza pierwszy na świecie regulowany ETF Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Kanada zatwierdza pierwszy na świecie regulowany ETF Ethereum

Zerelik Maciej
flaga kanady

Po ogromnym sukcesie Bitcoinowego funduszu ETF, kanadyjski regulator rynku papierów wartościowych zatwierdził ETF oparty na Ethereum. Jest on nie tylko pierwszym regulowanym ETF-em opartym na Ethereum w kraju, ale i na świecie.

ETF został uruchomiony przez Purpose Investments, tę samą firmę zarządzającą funduszami, która uruchomiła i zarządzała pierwszym w kraju Bitcoinowym ETF. Komentując altcoinowy ETF, założyciel i dyrektor generalny Purpose, Som Seif, powiedział:

Podczas gdy Bitcoin ma tendencję do uzyskania dużej uwagi, ponieważ była to pierwsza główna kryptowaluta, to, co reprezentuje ETH i ekosystem Ethereum, jest jedną z najbardziej ekscytujących nowych wizji technologicznych dzisiaj w społeczeństwie.

W piątkowym ogłoszeniu wyjaśniono, że ETF będzie bezpośrednio inwestował w Ethereum i oferował trzy klasy jednostek uczestnictwa: ETHH, ETHH.B, ETHH.U.

Funduszem ETF zarządzać będzie Purpose, konsultując się z Ether Capital Corporation. Nowojorska firma Gemini będzie depozytariuszem posiadanych aktywów cyfrowych, zaś CIBC Mellon Global Securities Services Company będzie pełnić funkcję administratora funduszu.

Naszą rolą w Purpose Ether ETF jest pomoc w upewnieniu się, że bardziej złożone aspekty posiadania kryptowalut i transakcji pasują do siebie. Skupiliśmy się na zajęciu się kluczowymi kwestiami związanymi z przechowywaniem EtherEUM, transakcjami i płynnością. – powiedział CEO Ether Capital, Brian Mosoff.

ETF będzie śledził dzienną cenę spot TradeBlock ETX Index.

Ułatwienie inwestycji w altcoiny

O ile sąsiednie amerykańskie organy regulacyjne wciąż nie mogą się zdecydować na zatwierdzenie Bitcoinowych ETFów, Kanada okazała się być postępowa w ich stosunku. Kraj ten zatwierdził swój pierwszy Bitcoin ETF już w lutym, co świadczy o ogromnym popycie ze strony inwestorów.

Ostatnio kanadyjski regulator zatwierdził dwa Bitcoin ETFy od firmy Horizons, z których jeden pozwoli inwestorom na zajmowanie pozycji short na cyfrowych walutach.

flaga kanady
reklama
reklama