Kanada zatwierdza pierwszy na świecie regulowany ETF Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Kanada zatwierdza pierwszy na świecie regulowany ETF Ethereum

Maciej Żerelik
flaga kanady

Po ogromnym sukcesie Bitcoinowego funduszu ETF, kanadyjski regulator rynku papierów wartościowych zatwierdził ETF oparty na Ethereum. Jest on nie tylko pierwszym regulowanym ETF-em opartym na Ethereum w kraju, ale i na świecie.

ETF został uruchomiony przez Purpose Investments, tę samą firmę zarządzającą funduszami, która uruchomiła i zarządzała pierwszym w kraju Bitcoinowym ETF. Komentując altcoinowy ETF, założyciel i dyrektor generalny Purpose, Som Seif, powiedział:

Podczas gdy Bitcoin ma tendencję do uzyskania dużej uwagi, ponieważ była to pierwsza główna kryptowaluta, to, co reprezentuje ETH i ekosystem Ethereum, jest jedną z najbardziej ekscytujących nowych wizji technologicznych dzisiaj w społeczeństwie.

W piątkowym ogłoszeniu wyjaśniono, że ETF będzie bezpośrednio inwestował w Ethereum i oferował trzy klasy jednostek uczestnictwa: ETHH, ETHH.B, ETHH.U.

Funduszem ETF zarządzać będzie Purpose, konsultując się z Ether Capital Corporation. Nowojorska firma Gemini będzie depozytariuszem posiadanych aktywów cyfrowych, zaś CIBC Mellon Global Securities Services Company będzie pełnić funkcję administratora funduszu.

Naszą rolą w Purpose Ether ETF jest pomoc w upewnieniu się, że bardziej złożone aspekty posiadania kryptowalut i transakcji pasują do siebie. Skupiliśmy się na zajęciu się kluczowymi kwestiami związanymi z przechowywaniem EtherEUM, transakcjami i płynnością. – powiedział CEO Ether Capital, Brian Mosoff.

ETF będzie śledził dzienną cenę spot TradeBlock ETX Index.

Ułatwienie inwestycji w altcoiny

O ile sąsiednie amerykańskie organy regulacyjne wciąż nie mogą się zdecydować na zatwierdzenie Bitcoinowych ETFów, Kanada okazała się być postępowa w ich stosunku. Kraj ten zatwierdził swój pierwszy Bitcoin ETF już w lutym, co świadczy o ogromnym popycie ze strony inwestorów.

Ostatnio kanadyjski regulator zatwierdził dwa Bitcoin ETFy od firmy Horizons, z których jeden pozwoli inwestorom na zajmowanie pozycji short na cyfrowych walutach.

flaga kanadyreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.