Kanada zatwierdza pierwszy na świecie regulowany ETF Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Kanada zatwierdza pierwszy na świecie regulowany ETF Ethereum

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
flaga kanady

Po ogromnym sukcesie Bitcoinowego funduszu ETF, kanadyjski regulator rynku papierów wartościowych zatwierdził ETF oparty na Ethereum. Jest on nie tylko pierwszym regulowanym ETF-em opartym na Ethereum w kraju, ale i na świecie.

ETF został uruchomiony przez Purpose Investments, tę samą firmę zarządzającą funduszami, która uruchomiła i zarządzała pierwszym w kraju Bitcoinowym ETF. Komentując altcoinowy ETF, założyciel i dyrektor generalny Purpose, Som Seif, powiedział:

Podczas gdy Bitcoin ma tendencję do uzyskania dużej uwagi, ponieważ była to pierwsza główna kryptowaluta, to, co reprezentuje ETH i ekosystem Ethereum, jest jedną z najbardziej ekscytujących nowych wizji technologicznych dzisiaj w społeczeństwie.

W piątkowym ogłoszeniu wyjaśniono, że ETF będzie bezpośrednio inwestował w Ethereum i oferował trzy klasy jednostek uczestnictwa: ETHH, ETHH.B, ETHH.U.

Funduszem ETF zarządzać będzie Purpose, konsultując się z Ether Capital Corporation. Nowojorska firma Gemini będzie depozytariuszem posiadanych aktywów cyfrowych, zaś CIBC Mellon Global Securities Services Company będzie pełnić funkcję administratora funduszu.

Naszą rolą w Purpose Ether ETF jest pomoc w upewnieniu się, że bardziej złożone aspekty posiadania kryptowalut i transakcji pasują do siebie. Skupiliśmy się na zajęciu się kluczowymi kwestiami związanymi z przechowywaniem EtherEUM, transakcjami i płynnością. – powiedział CEO Ether Capital, Brian Mosoff.

ETF będzie śledził dzienną cenę spot TradeBlock ETX Index.

Ułatwienie inwestycji w altcoiny

O ile sąsiednie amerykańskie organy regulacyjne wciąż nie mogą się zdecydować na zatwierdzenie Bitcoinowych ETFów, Kanada okazała się być postępowa w ich stosunku. Kraj ten zatwierdził swój pierwszy Bitcoin ETF już w lutym, co świadczy o ogromnym popycie ze strony inwestorów.

Ostatnio kanadyjski regulator zatwierdził dwa Bitcoin ETFy od firmy Horizons, z których jeden pozwoli inwestorom na zajmowanie pozycji short na cyfrowych walutach.

flaga kanadyreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.