Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [9.01.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [9.01.2023]

Redakcja
kurs kryptowalut 9.01.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 9 stycznia 2023 roku.


Spis treści:


Jak wsparcie Binance wpływa na cenę tokena?

Nowe badanie przeprowadzone przez analityka kryptowalutowego Ren & Heinrich pokazuje wzór w zachowaniu 26 tokenów po dodaniu ich do platformy największej giełdy kryptowalut na świecie – Binance.

Natychmiast po wprowadzeniu dowolnego tokena na platformę, jego wartość wzrasta średnio o 41%. Ale trzy dni później dochodzi do spadku średnio o 24%. W długim okresie notowania na Binance nie wpływają szczególnie pozytywnie – średnio po 22 dniach aktywo jest już nierentowne.

Czytaj więcej: Jak wsparcie Binance wpływa na cenę tokena?

wpływ notowania na binance

Awaria w Solana Foundation. Chodzi o punkty końcowe RPC

Punkty końcowe RPC (Remote Procedure Call) prowadzone przez Solana Foundation są obecnie niedostępne przeszły w stan offline z powodu błędu w testowej wersji klienta Solana Validator 1.14. Węzły te są używane przez niektóre aplikacje do łączenia się z blockchainem.

Czytaj więcej: Awaria w Solana Foundation. Chodzi o punkty końcowe RPC


Obiecywali zwrot razy 500 000. Ich kryptowaluta nie istniała

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła 8 osób i firm o zorganizowanie fałszywego programu inwestycji w kryptowaluty o nazwie CoinDeal. Komisja twierdzi, że podejrzani oszukali inwestorów na ok. 45 mln USD, a pieniądze wykorzystali na zakup samochodów, nieruchomości i łodzi.

Czytaj więcej: Obiecywali zwrot razy 500 000. Ich kryptowaluta nie istniała


Shiba Inu nawiązuje współpracę z Bugatti Group

Zespół Shiba Inu (SHIB) ogłosił nadchodzące partnerstwo z konglomeratem Bugatti Group. Obie strony nie ujawniły wcześniej żadnych szczegółów na temat nadchodzącej współpracy, ale najnowszy film promocyjny firmy dał klientom do zrozumienia, że chodzi o ewentualną kolekcję torebek z logo wirtualnej waluty.

Czytaj więcej: Shiba Inu nawiązuje współpracę z Bugatti Group


Wieloryby obstawiają ETH po 400 dolarów

Według Colina Wu, niektóre rynkowe wieloryby są przekonane, iż druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta spadnie do 400 dolarów i że już obstawiły to wydarzenie poprzez opcje put.

Wartość zlecenia wynosi ponoć 26 000 ETH. Strike (cena, po której można sprzedać aktywo, nawet jeśli jego wartość rynkowa jest niższa) to 400 dolarów, a opcje wygasają w czerwcu.

Czytaj więcej: Wieloryby obstawiają ETH po 400 dolarów


Rumunia dokonała nalotów na ukrywających zyski z kryptowalut

Jesienią ubiegłego roku policja i urzędnicy podatkowi w Rumunii przeprowadzili 17 nalotów w ramach śledztwa w sprawie osób oskarżonych o ukrywanie dochodów z handlu kryptowalutami i unikanie podatków. Naloty miały miejsce po wcześniejszym dochodzeniu, które wykazało, że handlarze kryptowalutami nie zgłosili aktywów cyfrowych o wartości przekraczającej 50 mln USD.

Czytaj więcej: Rumunia dokonała nalotów na ukrywających zyski z kryptowalut


Justin Sun przelał 100 milionów dolarów z Binance na Huobi

Według PeckShield, ponad 100 milionów dolarów w kryptowalutach USDC i USDT zostało przelane z portfela powiązanego z założycielem Tron Justinem Sunem na giełdę kryptowalut Huobi.

Środki formalnie pochodziły z Just Lend, platformy pożyczkowej zbudowanej na Tron. Transakcje pojawiły się w obliczu zwiększonej presji na singapurską giełdę Huobi, z której, według Coinglass, w ciągu ostatnich 24 godzin wycofano aktywa kryptowalutowe o wartości około 85 milionów dolarów.

Czytaj więcej: Justin Sun przelał 100 milionów dolarów z Binance na Huobi


Polygon nawiązuje współpracę z Mastercard

Dostawca płatności Mastercard ma nawiązać współpracę z Polygon (MATIC) w celu uruchomienia tzw. programu “akceleratora muzycznego” Web3. Jego celem będzie wsparcie muzyków w zakresie narzędzi i zasobów, których potrzebują, aby prosperować w gospodarce cyfrowej. Program będzie obejmował serię warsztatów i możliwości mentorskich zaprojektowanych, aby pomóc muzykom zrozumieć, jak wykorzystać technologię blockchain i zdecentralizowane finanse (DeFi).

Czytaj więcej: Polygon nawiązuje współpracę z Mastercard


Digital Currency Group przedmiotem śledztwa w USA

Departament Sprawiedliwości USA oraz SEC badają charakter interakcji pomiędzy Digital Currency Group, a jej spółką zależną Genesis Trading – ustalił Bloomberg. Śledczy przeprowadzili wywiady z pracownikami i poprosili o dokumenty firmowe. Wciąż nie ma jednak oficjalnych oskarżeń ani zarzutów.

16 listopada Genesis Trading zamroził wypłaty oraz wydawanie nowych pożyczek. Z usług spółki w ramach programu Earn korzystali klienci giełdy Gemini. Jej właściciele domagają się zwrotu 900 mln dolarów należących do użytkowników ich platformy.


Metropolitan Bank wycofuje się z rynku kryptowalut

Jeden z niewielu amerykańskich banków, obsługujących otwarcie branżę kryptowalut, ogłosił zamknięcie usług dedykowanych cyfrowym aktywom. Nowojorski Metropolitan Commercial Bank powołał się na “ostatnie zmiany” w tej przestrzeni (prawdopodobnie upadek FTX) i podał, że decyzja będzie mieć minimalny wpływ na jego działalność. 4 kryptowalutowych klientów banku odpowiadało za 1,5% całkowitych przychodów i 6% depozytów. –> źródło: Business Wire


Ferrari kończy współpracę z krypto sponsorem zespołu F1

“Scuderia Ferrari, wyścigowy oddział włoskiego producenta supersamochodów, dołączył do rozszerzającej się listy zespołów Formuły 1, które zakończyły współpracę z sponsorami. Ferrari zakończyło współpracę z Velas Blockchain i producentem chipów Snapdragon. W efekcie firma straciła 55 milionów dolarów przed rozpoczęciem sezonu 2023. –> źródło: bits.media


Charles Hoskinson otworzył szpital i akceptuje ADA

Założyciel Cardano Charles Hoskinson ogłosił uruchomienie swojego nowego szpitala o nazwie “Hoskinson Health & Wellness Clinic”, który pozwoli klientom płacić za usługi medyczne za pomocą ADA, natywnego tokena ekosystemu Cardano.

Szpital będzie otwarty do lutego 2023 roku. Założyciel Cardano nie ujawnił jednak, czy jego nowe centrum medyczne będzie akceptować inne główne krypto, takie jak np. bitcoin (BTC) i eter (ETH). –> źródło: CryptoPotato


Zarząd FTX wydał 40 mln USD na luksusowe hotele i posiłki

Jak wynika z dokumentów sądowych dotyczących upadku FTX, do których dotarł Business Insider, zarząd giełdy nie oszczędzał na wydatkach. Przez 9 ostatnich miesięcy funkcjonowania platformy jej szefostwo wykorzystało 40 milionów dolarów na hotele, bilety lotnicze i posiłki. Jak wyglądały dokładne koszty:

  • 5 800 000 $ na Albany Hotel – nadmorski kurort z własną przystanią jachtową i polem golfowym (około 60 000 USD za noc),
  • 3 900 000 $ na loty (2,7 mln na loty prywatne, 1,2 mln na loty liniami lotniczymi),
  • 3 600 000 $ na noclegi w hotelu Grand Hyatt,
  • 1 400 000 $ na catering w hotelu Hyat,
  • 800 000$ na hotel Rosewood (około 1 650 $ za pokój),
  • 830 000 $ na catering od Six Stars (7 150 $ za posiłek),
  • 2500 $ – za pojedynczą kolację Sama Bankmana-Frieda w restauracji Nassau Bistro (było ich wiele).

…i więcej drobniejszych wydatków.


Krypto płatności w 2022 roku: BTC, USDT i ETH dominują

Rok 2022 został zdominowany przez rynek niedźwiedzia i wielu zakłada z tego powodu, że kryptowaluty straciły swoją przydatność jako środek płatniczy. Czy aby napewno?

Według Coingate, od 2014 roku, kiedy firma po raz pierwszy zaczęła przetwarzać płatności kryptowalutowe dla firm, przedsiębiorcy otrzymali ponad 2,5 miliona transakcji. Stanowi to średnio 312 500 płatności rocznie.

W ubiegłym roku Coingate przetworzył aż 927 294 krypto płatności. Jest to wzrost o 63% w stosunku do liczby z 2021 roku i 2,7 razy więcej niż średnia roczna. Daje to jednak nieco zakrzywiony obraz, ponieważ w pierwszych latach nie przetwarzano prawie żadnych transakcji.

Czytaj więcej: Krypto płatności w 2022 roku: BTC, USDT i ETH dominują


Brytyjska agencja ds. przestępczości otwiera jednostkę ds. kryptowalut

Brytyjska Krajowa Agencja ds. Przestępczości (NCA) zamierza utworzyć specjalny zespół do badania przestępstw związanych z aktywami cyfrowymi. Jednostka została nazwana National Cybercrime Unit (NCCU) Crypto Cell.

W skład zespołu początkowo wejdzie pięciu funkcjonariuszy. NCA powiedziała, że zamierza skupić się na obecnych dochodzeniach w branży kryptowalut i tych, które dopiero nadejdą. Od kandydatów będzie wymagała odpowiednich umiejętności i doświadczenia z nowymi technologiami.

Czytaj więcej: Brytyjska agencja ds. przestępczości otwiera jednostkę ds. kryptowalut


Dlaczego Solana (SOL) rośnie w nowym roku?

Solana w ostatnim tygodniu odnotowała wzrosty, ponieważ sieć nadal zyskuje kolejnych użytkowników. Z rajdem kryptowaluty zbiegła się ekscytacja nad nowym memecoinem – Bonk Inu (BONK). SOL zaczął odbudowywać straty, które poniósł po upadku FTX.

Obecnie natywny token sieci kosztuje ok. 13,24 USD, co oznacza tygodniowy wzrost o niemal 40%. Jest to świetny wynik – zwłaszcza patrząc w perspektywie ostatniego miesiąca, pół roku i roku.

Czytaj więcej: Dlaczego Solana (SOL) rośnie w nowym roku?


Krypto platforma zaleca użytkownikom wypłatę środków

Firma kryptowalutowa – Juno – doradziła swoim użytkownikom, aby wycofali swoje aktywa i przechowywali je w portfelach self-custody lub sprzedali swoje udziałyz powodu “niepewności” wobec swojego partnera. Firma planuje rozwiązać problemy poprzez znalezienie nowego współpracownika.


Animoca Brands chce zebrać 1 miliard dolarów w I kwartale 2023

Platforma gier blockchain Animoca Brands chce pozyskać około 1 miliarda dolarów na swój najnowszy fundusz inwestycyjny Web3 i metaverse w pierwszym kwartale roku. Inicjatywa pojawia się pomimo spadku rynku i krachu FTX, które odparowały dużą część zainteresowania kryptowalutami. –> źródło: CryptoPotato

kurs kryptowalut 9.01.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.