Jak wsparcie Binance wpływa na cenę tokena? | Wiadomości | CrypS.

Jak wsparcie Binance wpływa na cenę tokena?

Redakcja
Binance głównym kontrahentem Bitzlato

Nowe badanie przeprowadzone przez analityka kryptowalutowego Ren & Heinrich pokazuje wzór w zachowaniu 26 tokenów po dodaniu ich do platformy największej giełdy kryptowalut na świecie – Binance.


Natychmiast po wprowadzeniu dowolnego tokena na platformę, jego wartość wzrasta średnio o 41% – podaje analityk. Ale trzy dni później dochodzi do spadku średnio o 24%. W długim okresie notowania na Binance nie wpływają szczególnie pozytywnie – średnio po 22 dniach aktywo jest już nierentowne.

Najsilniejszy wzrost następuje w pierwszym dniu po notowaniu tokenów. To, jak bardzo rośnie i jak długo trwa wzrost, zależy od projektu. W przypadku większości monet i tokenów ten pozytywny trend jest dość krótkotrwały. Już po dwóch tygodniach prawie połowa badanych tokenów wyszła na minus. Większość z tych aktywów została jednak dodana do serwisu podczas niedźwiedziego trendu.

wpływ notowania na binance

Przykładem jest token MAGIC, który 12 grudnia trafił na giełdę Binance. Bezpośrednio po notowaniu MAGIC wzrósł o 82%, ale od tego czasu aktywo straciło prawie 50% ceny i jest na minusie.

Insider trading na Coinbase

Naukowcy z University of Technology w Sydney twierdzą, że od 10 do 25% notowań Coinbase w ciągu ostatnich czterech lat wiązało się z insider tradingiem. W artykule Insider Trading in Cryptocurrency Markets profesor Ester Felez Vinas, profesor Talis Putnins i doktorant Luke Johnson podają, że insider trading wystąpił w 10-25% notowań kryptowalut na giełdzie Coinbase w okresie od września 2018 r. do maja 2022 r. Spowodowało to co najmniej 1,5 miliona dolarów nieuczciwych zysków. Naukowcy zbadali 146 notowań Coinbase i śledzili ich ceny na 300-100 godzin przed pojawieniem się każdego nowego notowania na giełdzie. Badacze piszą:

“Stwierdziliśmy, że istnieje oczywisty wzorzec run-up przed ogłoszeniem notowań, zaczynający się od 250 godzin. Przygotowania trwają do momentu zgłoszenia notowań, gdzie widzimy skok cenowy z powodu nowych informacji napływających na rynek i reakcji traderów na tę wiadomość. Wzorzec wzrostu, który obserwujemy, jest zgodny ze skokami w sprawach sądowych dotyczących insider tradingu na rynkach giełdowych.”

Binance głównym kontrahentem Bitzlatoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.