Krypto płatności w 2022 roku: BTC, USDT i ETH dominują | Wiadomości | CrypS.

Krypto płatności w 2022 roku: BTC, USDT i ETH dominują

Redakcja
krypto płatności

Rok 2022 został zdominowany przez rynek niedźwiedzia i wielu zakłada z tego powodu, że kryptowaluty straciły swoją przydatność jako środek płatniczy. Coingate, procesor płatności zaprojektowany, aby pomóc firmom w akceptowaniu cyfrowych aktywów, opublikował na ten temat raport.


Płatności kryptowalutowe w 2022 r.

Od 2014 roku, kiedy Coingate po raz pierwszy zaczął przetwarzać płatności kryptowalutowe dla firm, przedsiębiorcy otrzymali ponad 2,5 miliona transakcji. Stanowi to średnio 312 500 płatności rocznie.

W ubiegłym roku Coingate przetworzył aż 927 294 krypto płatności. Jest to wzrost o 63% w stosunku do liczby z 2021 roku i 2,7 razy więcej niż średnia roczna. Daje to jednak nieco zakrzywiony obraz, ponieważ w pierwszych latach nie przetwarzano prawie żadnych transakcji.

Bitcoin, USDT i Ethereum

Coingate pozwala klientom płacić za pomocą ponad 70 różnych kryptowalut. Jednak wyraźnie widać, że ludzie wolą płacić bitcoinem (BTC). 48% wszystkich transakcji przeprowadzanych jest za pomocą BTC. W 2021 roku odsetek ten był jeszcze o około 7,6 punktu procentowego wyższy, co oznacza, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy dominacja króla kryptowalut nieco zmalała.

Drugą najpopularniejszą kryptowalutą w ciągu ostatniego roku był największy stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej: Tether (USDT). Użyto go do przeprowadzenia 14,8% ze wszystkich krypto płatności za pośrednictwem Coingate. USDT odnotował znaczny wzrost w ciągu ostatniego roku, ponieważ w 2021 r. stanowił zaledwie 2,3% wszystkich płatności. Numerami trzy, cztery i pięć były odpowiednio Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) i Tron (TRX).

Wzrost Lightning Network

Bitcoin Lightning Network to tak zwane rozwiązanie skalowania warstwy drugiej, które zapewnia, że BTC może być używany do codziennych płatności. Do 2022 roku liczba transakcji zrealizowanych za pośrednictwem Lightning Network wzrosła aż o 97%.

W 2022 roku za pośrednictwem rozwiązania skalującego zostało zrealizowanych 6,29% wszystkich płatności bitcoinowych, w porównaniu do 4,53% rok wcześniej.

krypto płatnościreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.