Wieloryby obstawiają ETH po 400 dolarów | Wiadomości | CrypS.

Wieloryby obstawiają ETH po 400 dolarów

Redakcja
Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczy

Chiński kryptoreporter i bloger poinformował na Twitterze, że niektóre rynkowe wieloryby są przekonane, iż druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta spadnie do 400 dolarów i że już obstawiły to wydarzenie poprzez opcje put.


Collin Wu powołuje się na konto @Blofin_Official, które często dzieli się analizami. Zgodnie z jego tweetem, niedawno złożono zlecenie opcji put na 26 000 ETH. Ich strike (cena, po której można sprzedać aktywo, nawet jeśli jego wartość rynkowa jest niższa) wynosi 400 dolarów, a opcje wygasają w czerwcu.

Druga największa kryptowaluta świata nie zaznała takiej wartości zleceń od końca 2020 roku. Zdaniem Wu zachowanie dużych inwestorów może wskazywać, że wieloryby, kupując opcje put, chcą zabezpieczyć swoje pozycje.

Czy Ethereum jest wciąż zdecentralizowane?

Jednym z powodów, dla których wieloryby tracą wiarę jest przejście sieci Ethereum na PoS. Według wielu, po The Merge, ETH straciło swoją fundamentalną cechę – decentralizację

O decentralizacji kryptowaluty decyduje między innymi liczba jej posiadaczy. Eksperci Delphi Digital mają w tym względzie wątpliwości co do Ethereum. Według nich większość ETH znajduje się w posiadaniu tylko czterech głównych uczestników sieci.

Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.