Genesis i DCG są winne klientom Gemini 900 mln dolarów | Wiadomości | CrypS.

Genesis i DCG są winne klientom Gemini 900 mln dolarów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
genesis

Broker kryptowalutowy Genesis Global Capital i jego spółka macierzysta Digital Currency Group (DCG) są winni klientom giełdy Gemini 900 milionów dolarów. Takie informacje podaje Financial Times, powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą.


16 listopada Genesis Trading (część DCG) zamroził wypłatę środków i emisję nowych pożyczek. Doszło do tego w wyniku “wzmożonych żądań” klientów po upadku FTX. Partnerem platformy OTC jest program pożyczkowy Earn firmy Gemini.

Według rozmówców FT, giełda bliźniaków Winklevoss próbuje odzyskać aktywa klientów. W tym celu utworzyła komitet wierzycieli.

Źródła artykułu powiedziały, że Genesis Global Capital zatrudnił Moelis & Company, aby zbadać potencjalne rozwiązania. O zaangażowaniu banku inwestycyjnego informował wcześniej The New York Times. Według publikacji, broker bada różne opcje, w tym także bankructwo.

1 mld dolarów finansowania awaryjnego

W listopadzie Wall Street Journal napisał również, że Genesis Trading zwrócił się o 1 mld dolarów finansowania awaryjnego. Według informacji, platforma nadal wycofywała depozyty “głównie z programów detalicznych i partnerów Genesis (takich jak Gemini Earn), a także klientów instytucjonalnych”.

Niedawno media informowały też, że kilku amerykańskich regulatorów wszczęło dochodzenia w sprawie możliwych naruszeń przepisów przez Genesis Global Capital.

genesisreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.