Brytyjska agencja ds. przestępczości otwiera jednostkę ds. kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Brytyjska agencja ds. przestępczości otwiera jednostkę ds. kryptowalut

Redakcja
nca

Brytyjska Krajowa Agencja ds. Przestępczości (NCA) zamierza utworzyć specjalny zespół do badania przestępstw związanych z aktywami cyfrowymi. Jednostka została nazwana National Cybercrime Unit (NCCU) Crypto Cell.


W skład zespołu początkowo wejdzie pięciu funkcjonariuszy. NCA powiedziała, że zamierza skupić się na obecnych dochodzeniach w branży kryptowalut i tych, które dopiero nadejdą. Od kandydatów będzie wymagała odpowiednich umiejętności i doświadczenia z nowymi technologiami.

Agencja obiecała, że głównym celem nowego wydziału nie będą dochodzenia w sprawie przestępstw związanych z kryptowalutami, ale zapobieganie im.

Rzecznik NCA dodał, że jego agencja regularnie uczestniczy w międzynarodowych dochodzeniach dotyczących aktywów cyfrowych, ponieważ branża przyciąga coraz więcej przestępców. Natomiast Wielka Brytania zamierza odpowiednio zbadać temat i metody walki z nimi.

Kandydaci, którzy spełniają wymagania NCA mają czas do 10 stycznia na złożenie wniosku. Jeśli kandydat zostanie zatwierdzony, będzie otrzymywał wynagrodzenie w wysokości od 48 200 do 52 400 dolarów rocznie.

UK ułatwi konfiskatę krypto

Władze Wielkiej Brytanii zamierzają też ułatwić organom ścigania konfiskatę cyfrowych aktywów wykorzystywanych do finansowania terroryzmu. Zmiany są zawarte w projekcie ustawy o przestępczości gospodarczej i przejrzystości. We wrześniu trafił on do parlamentu tego kraju.

Podczas drugiego czytania projektu ustawy, brytyjska minister spraw wewnętrznych Suella Braverman przypisała potrzebę wprowadzenia zmian do faktu, że kryptowaluty są „coraz częściej wykorzystywane do złośliwych i terrorystycznych celów”.

ncareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.