Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [6.12.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [6.12.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sytuacja na rynku kryptowalut 6.12.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 6 grudnia.


Spis treści:


Bitcoin po 5000 USD w 2023 roku – dopuszcza Standard Chatered

Główny strateg międzynarodowego banku Standard Chartered, Eric Robertsen, dopuścił możliwość, że inwestorzy przeniosą swoje zainteresowanie z cyfrowej wersji złota na jego fizyczny odpowiednik. Jeżeli na rynku kryptowalut doszłoby do kolejnych wielkich upadłości, analityk bierze pod uwagę wzrost ceny metalu szlachetnego o 30% – do 2250 dolarów za uncję trojańską oraz spadek kursu Bitcoina do 5000 dolarów w 2023 roku. Nie jest to jednak bazowy scenariusz i Standard Chartered uważa go za mało prawdopodobny.

Czytaj więcej: Bitcoin po 5000 USD w 2023 roku – uważa Standard Chatered


Charles Hoskinson zaaprobował algorytmiczne stablecoiny

Algorytmiczne stablecoiny weszły w niełaskę społeczności po upadku Terra. Niemniej jednak założyciel Cardano – Charles Hoskinson, wyraził wobec nich aprobatę. Nazwał je nawet „złotym standardem cyfrowej ery”.

Hoskinson wezwał również do stworzenia „deflacyjnej kryptowaluty, takiej jak Bitcoin lub Cardano, aby zapewnić stabilność monety używanej jako waluta narodowa”.

Czytaj więcej: Charles Hoskinson zaaprobował algorytmiczne stablecoiny


Coca-Cola i Crypto.com wydadzą NFT z Mistrzostw Świata w Katarze

Coca-Cola i Crypto.com połączyły siły, aby wypuścić kolekcję NFT inspirowaną Mistrzostwami Świata FIFA w Katarze 2022.

Kolekcja, stworzona we współpracy z artystą cyfrowym GMUNK, opiera się na „mapach cieplnych”, które wizualnie przedstawiają ruchy i najważniejsze wydarzenia związane z turniejem. GMUNK stworzył 10 000 NFT, które będą dostępne dla fanów na platformie Crypto.com NFT od 1 maja do 31 lipca 2023 roku.

Aby uzyskać dostęp do kolekcji NFT, fani będą musieli założyć konto na platformie Crypto.com NFT i odwiedzić stronę strefy kibica Coca-Coli, aby wyemitować token.

Czytaj więcej: Coca-Cola i Crypto.com wydadzą NFT z Mistrzostw Świata w Katarze 2023


Goldman Sachs poluje na przejęcia firm z branży kryptowalut

Niespokojną sytuację na rynku kryptowalut chce wykorzystać Goldman Sachs, który (podobnie jak inne duże banki inwestycyjne) poszukuje przejęć firm z branży. Mathew McDermott, należący do zarządu bankowego giganta, ujawnił, że na ten cel przeznaczono dziesiątki milionów dolarów. Goldman Sachs prowadzi już proces due diligence w odniesieniu do kilku kryptowalutowych spółek, dopinając inwestycję.

Czytaj więcej: Goldman Sachs poluje na przejęcia firm z branży kryptowalut


Bukmacherzy przyjmują zakłady, która giełda upadnie jako następna

Według bukmacherów największe prawdopodobieństwo upadku dotyczy giełdy Crypto.com, ale wysokie miejsca zajmują także eToro, KuCoin i Bitfinex.

Czytaj więcej: Bukmacherzy przyjmują zakłady, która giełda kryptowalut upadnie jako następna

Kolejny kandydat do upadku - VegasOdds
Kolejny kandydat do upadku – Vegas odds

Chiński sąd uznaje NFT za własność

Sąd Internetowy w Hangzhou zawyrokował, że NFT to cyfrowa własność, która powinna być prawnie chroniona. To niespodziewanie korzystne podejście do niewymiennych tokenów w kraju, który wielokrotnie zakazywał kryptowalut.

Czytaj więcej: Chiński sąd uznaje NFT za własność


Staking Ethereum to schemat Ponzi – uważa HashEx

Osoby chcące przedwcześnie wycofać ETH ze stakingu stają się uczestnikami masowego schematu Ponzi, który w każdej chwili może się zawalić. Takiego zdania jest firma HashEx.


Giełda należąca do FTX – LedgerX, wystawiona na sprzedaż

Giełda instrumentów pochodnych kryptowalut LedgerX, należąca do grupy FTX, jest wystawiona na sprzedaż. Jak podaje Bloomberg, zainteresowanie zakupem wyraziło co najmniej 10 firm. Wśród nich są m.in. Blockchain.com, Gemini i Bitpanda. –> źródło: Bloomberg


Circle nie zgodziło się na wejście na giełdę poprzez SPAC

Circle, firma stojąca za stablecoinem USD Coin (USDC), rozwiązała umowę o połączeniu odwrotnym ze SPAC Concord Acquisition Corp.


Pakistan ogłasza plany uruchomienia CBDC do 2025 r.

State Bank of Pakistan ogłosił uruchomienie krajowej waluty cyfrowej (CBDC) do 2025 roku, aby poprawić integrację finansową i zwalczyć korupcję. Informację na ten temat podał serwis Arab News. –> źródło: Arab News


Ripple wśród 10 najdroższych start-upów z USA

Według raportu opracowanego przez Finbold, emitent XRP to jedyna spółka z branży kryptowalut, która załapała się do grona 10 najdroższych amerykańskich start-upów. Pomimo trwającej walki prawnej z SEC, Ripple rozwija swój biznes i zwiększyło wycenę do 15 miliardów dolarów. –> źródło: Finbold

Top 10 start-upów z USA - Finbold
Top 10 start-upów z USA – Finbold
sytuacja na rynku kryptowalut 6.12.2022

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.