Bitcoin po 5000 USD w 2023 roku - dopuszcza Standard Chatered | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin po 5000 USD w 2023 roku – dopuszcza Standard Chatered

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bitcoin crash spadki

Według analityków Standard Chartered spekulanci, którzy uważają, że bessa kryptowalut zbliża się do końca, mogą mocno zdziwić się w 2023 roku. Spadek wartości BTC o 70% do 5000 USD to jeden z „zaskakujących” scenariuszy, których rynki mogą nie brać pod uwagę. Taką opinię wygłosił Eric Robertsen, szef globalnego działu analiz banku – podaje Bloomberg.


Zdaniem Robertsena, popyt inwestorów może przesunąć się z BTC, określanego mianem wirtualnego złota, do rzeczywistego kruszcu. Wskazuje on nawet możliwość wzrostu ceny złota o 30% – do 2250 dolarów za uncję trojańską. Przyczyną takiego rozwoju sytuacji może być zaprzestanie podwyżek stóp procentowych banków centralnych oraz brak zaufania do kryptowalut spowodowana ostatnimi wydarzeniami na rynku.

Turbulencje po upadku FTX

Robertsen podkreślił, że nie są to prognozy, a jedynie potencjalne scenariusze, które wykraczają poza konsensus rynkowy. Pytanie o przyszłość branży kryptowalutowej prawdopodobnie nigdy nie było trudniejsze. Obecnie rynek wciąż jest pod wpływem wstrząsu spowodowanego upadkiem giełdy FTX Sama Bankmana-Frieda, który rozprzestrzenia się i grozi poważnymi problemami innych firm oraz spadkami cen tokenów.

Zdaniem niektórych ekspertów, większość złych wiadomości może być już uwzględniona w ponad 60% spadku wartości bitcoina i 100 największych tokenów w ciągu ostatniego roku.

– Naszym podstawowym założeniem jest, że większość wymuszonej sprzedaży już się zakończyła, ale inwestorzy w najbliższym czasie mogą nie otrzymać rekompensaty za poniesione ryzyko rynkowe – napisał w piątkowym komunikacie Sean Farrell, dyrektor ds. strategii aktywów cyfrowych w Fundstrat.

Farrell wskazał na trwającą niepewność wokół Digital Currency Group, spółki matki pogrążonego w kryzysie brokera OTC Genesis.

bloomberg

Według ankiety Bloomberga przeprowadzonej przez MLIV Pulse, około 94% respondentów uważa, że po bankructwie FTX nastąpi dalszy chaos. Nie będzie już bowiem “łatwych kredytów”, a “trudne środowisko biznesowe”.

Fala bankructw

Dla przypomnienia, BlockFi i osiem spółek zależnych złożyło wniosek o upadłość w listopadzie. Zadłużenie brokera kryptowalut Genesis Global Capital osiągnęło 1,8 mld USD i według mediów prawdopodobnie będzie nadal rosło.

Wcześniej Bloomberg informował, że wierzyciele Genesis starają się zapobiec upadłości organizacji.

Saxo Bank opublikuje „szokujące” prognozy

Swoje szokujące prognozy 13 grudnia opublikuje także Saxo Bank. Pomimo że coroczna inicjatywa nie ma na celu rozpisywania wiarygodnych scenariuszy, w przeszłości zdarzało się już, że oczekiwania przerastały fikcje. Analitykom banku udawało się już przewidzieć takie niespodzianki, jak Brexit czy rajd bitcoina w 2017 roku.

bitcoin crash spadkireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.