Goldman Sachs poluje na przejęcia firm z branży kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Goldman Sachs poluje na przejęcia firm z branży kryptowalut

Mariusz Przepiórka
godlman sachs szuka przejęć firm z branży kryptowalut

Wyceny firm kryptowalutowych zanotowały spadek w wyniku kryzysu wywołanego upadkiem giełdy FTX. Sytuację chce wykorzystać Goldman Sachs, który miał przeznaczyć spore środki na wykup lub inwestycje w firmy kryptowalutowe, póki ich notowania są obniżone.


W wywiadzie dla Agencji Reutera Mathew McDermott, członek zarządu Goldman Sachs, miał powiedzieć, że duże banki widzą możliwości w przestrzeni, ponieważ upadek FTX wskazuje potrzebę większej regulacji tej branży.

McDermott dodał, że firma obecnie widzi możliwości, które są „wyceniane bardziej rozsądnie” i już prowadzi proces due diligence w odniesieniu do niektórych firm z branży kryptowalutowej. Na inwestycje Goldman Sachs mają zostać przeznaczone dziesiątki milionów dolarów.

Upadek FTX wciąż wpływa na rynek

Komentując katastrofę FTX McDermott zauważył również, że rynek zderzył się z niepowodzeniem także pod względem sentymentu. Członek zarządu Goldman Sachs podkreślił jednak, że chociaż FTX z niepożądanych względów trafiła na czołówki serwisów informacyjnych i rzutuje na opinię o całej branży, to jednak technologia leżąca u podstaw kryptowalut nadal osiąga dobre wyniki.

Kryzys płynności i bankructwo FTX oraz saga upadłościowa spowodowały poważne zawirowania w przestrzeni kryptowalutowej. Upadek giełdy prowadzonej przez Sama Bankmana-Frieda nadal wywołuje efekt domina i wpływa na firmy z branży oraz te, które utrzymywały relacje biznesowe z FTX. Kryzys obniża wyceny i z tego powodu inwestorzy instytucjonalni, tacy jak Goldman Sachs, szukają możliwości zakupu i inwestycji po niższych cenach.

Bank zakazuje kupna kryptowalut

Tymczasem brytyjski cyfrowy bank Starling zakazał swoim klientom zakupów kryptowalut. Z tego powodu klienci nie będą mogli kupić bitcoina lub innych kryptowalut korzystając z usług banku, ponadto nie będą mogli również otrzymywać przelewów z platform wymiany kryptowalut.

Upadek FTX wyraźnie ograniczył zainteresowanie inwestorów branżą kryptowalutową, ale niektórzy gracze instytucjonalni podejmują działania ukierunkowane na zwiększenie instytucjonalnego przyjęcia kryptowalut. 6 grudnia firma kryptowalutowa SEBA Bank nawiązała współpracę z firmą świadczącą usługi finansowe HashKey Group, aby przyspieszyć instytucjonalne przyjęcie kryptowalut w Hongkongu i Szwajcarii.

godlman sachs szuka przejęć firm z branży kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.