Charles Hoskinson zaaprobował algorytmiczne stablecoiny | Wiadomości | CrypS.

Charles Hoskinson zaaprobował algorytmiczne stablecoiny

Redakcja
charles hoskinson

Algorytmiczne stablecoiny weszły w niełaskę społeczności po upadku Terra. Niemniej jednak założyciel Cardano – Charles Hoskinson, wyraził wobec nich aprobatę. Nazwał je nawet “złotym standardem cyfrowej ery”.


W jednym z jego ostatnich wpisów na Twitterze możemy przeczytać:

Koncepcja algorytmicznych stablecoinów polega na odłączeniu państw od walut fiat. To jest złoty standard ery cyfrowej.

Hoskinson wezwał również do stworzenia “deflacyjnej kryptowaluty, takiej jak Bitcoin lub Cardano, aby zapewnić stabilność monety używanej jako waluta narodowa”.

Propozycja ta zaniepokoiła niektórych użytkowników. Przypomnieli oni Hoskinsonowi o upadku algorytmicznego stablecoina UST z ekosystemu Terra.

Czym są algorytmiczne stablecoiny?

Algorytmiczne stablecoiny zostały stworzone jako alternatywa dla sprawdzonych w czasie scentralizowanych aktywów, takich jak USDT i USDC. Segment ten aktywnie się rozwija, ale nie wszystkim projektom udaje się potwierdzić swoją zasadność.

W listopadzie Emurgo, firma stojąca za rozwojem ekosystemu Cardano, zapowiedziała stablecoin powiązany z USD – USDA. Uruchomienie instrumentu w głównej sieci planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku.

charles hoskinsonreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.