Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.03.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.03.2024]

Kursy kryptowalut 29.03.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 29 marca 2024 r.


Spis treści:


Dane dot. poziomu BTC na giełdach wskazują, że rynek oczekuje silnych wzrostów

Od początku działania spotowych ETF-ów na bitcoina w USA, które wystartowały po 10 stycznia br., ze scentralizowanych giełd wypłacono aż 10 miliardów dolarów w tym aktywie. Dane on-chain wskazują jednak jasno, że traderzy wyczekują na wybuch jeszcze większej presji zakupowej niż w ostatnich tygodniach. Wszystko sprowadza się do tego, że niebawem byki zaczną wypychać kurs BTC na kolejne szczyty.

Czytaj więcej: Poziom bitcoinów na giełdach nadal spada. Co dane on-chain mówią o obecnych trendach?

USA wpadły w totalną spiralę zadłużenia – alarmuje Mike Novogratz

CEO Galaxy Digital twierdzi, że Amerykanie będą się jeszcze bardziej zwracać w przyszłości w stronę bitcoina nie tylko dlatego, że będą mieli ku temu narzędzia w postaci ETF-ów, ale zmusi ich do tego również sytuacja ekonomiczna. Mike Novogratz wskazał na patologie w działaniu władz USA, które mogą doprowadzić do katastrofalnych skutków.

Czytaj więcej: Ten problem jest na rękę bitcoinowi. Mike Novogratz mówi o adopcji kryptowalut w USA

Co dalej z Floki Inu? Analitycy są zgodni co do jednego

Powiedzmy sobie szczerze, Floki Inu coraz bardziej zaczyna odbiegać o typowych memecoinów i staje się naprawdę poważnym projektem. Kryptowaluta prezentuje już całkiem sporo praktycznych funkcjonalności, a jej twórcy ostatnio przedstawili roadmap na kolejn miesiące. Jak natomiast sprawy się mają na wykresach cenowych? W tej kwestii dwóch znanych analityków przedstawiło swoje prognozy, czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie.

Czytaj więcej: Floki Inu skoczył w miesiąc o 500%. Analitycy prognozują dalsze ruchy cenowe po kluczowych ogłoszeniach

Jedyny człowiek, który zasługuje na odkupienie w branży kryptowalut według Buterina

W ciągu ostatnich kilku lat mieliśmy do czynienia z wieloma głośnymi aferami związanymi z poważnymi oszustwami w branży kryptowalut. Wielu sprawców do dziś funkcjonuje sobie udając, że nic się nie stało i unikają odpowiedzialności za swoje czyny. Niektórzy zdążyli odsiedzieć swoje wyroki, a inni dopiero je zaczynają. Vitalik Buterin wskazał, kto jego zdaniem jako jedyny zasługuje na drugą szansę w tej branży, a komu kolejny kredyt zaufania się nie należy w żadnym stopniu.

Czytaj więcej: Vitalik Buterin rozlicza oszustów z branży kryptowalut i pisze, kto zasługuje na odkupienie

Ta sieć stała się siedliskim przestępstw z wykorzystaniem krypto do płatności za narkotyki

Przestępcy upodobali sobie szczególnie jedną ze zdecentralizowanych sieci, za pośrednictwem której przekazują sobie środki m.in. z handlu narkotykami. Najnowszy raport wskazuje, że blockchain ten odpowiadał za 45% całego wolumenu kryptowalut, który stanowiły środek rozliczeniowy za nielegalne działania.

Czytaj więcej: Ten blockchain odpowiadał za blisko 50% wszystkich przestępstw z użyciem krypto w 2023 roku

Hit memecoinów tej hossy odbija od dołka i zalicza nowe ATH

W momencie, gdy bitcoin i największe altcoiny poruszają się dość leniwie na swoich wykresach cenowych, tokeny z segmentu memecoinów znów zaczęły skakać do góry. Na uwagę na pewno zasługuje stosunkowo młody projekt z sieci Solana, a dokładnie to Dogwifcoin (WIF), który w ostatnim czasie nie mógł się jakoś odbić po ostatniej korekcie, ale w końcu nadeszło przełamanie i kryptowaluta od razu wyskoczyła po nowe ATH.

Czytaj więcej: Memecoiny znów w górę! Topowy projekt Solany odrobił straty i zaliczył nowe ATH

Kursy kryptowalut 29.03.2024



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.