Ten problem jest na rękę bitcoinowi. Mike Novogratz mówi o adopcji kryptowalut w USA | Wiadomości | CrypS.

Ten problem jest na rękę bitcoinowi. Mike Novogratz mówi o adopcji kryptowalut w USA

Karolina Kropopek
Co dalej z kursem bitcoina?

Dyrektor generalny Galaxy Digital prognozuje. że rosnące zadłużenie w Stanach Zjednoczonych pobudzi przyjęcie BTC przez masy. Uznał on, iż coraz to więcej inwestorów rozumie chęć posiadania ekspozycji na tę kryptowalutę w obliczu problemów z jakimi może zmagać się USA.


  • Mike Novogratz ostrzega przed deprecjacją dolara amerykańskiego,
  • Wspomniany inwestor wskazuje na bitcoina, jako narzędzie, które może ochronić i przenieść wartość środków w czasie.

Ten czynnik przyśpieszy przyjęcie bitcoina

Podczas najnowszego wywiadu udzielonego dla Bloomberga znany inwestor oraz przedsiębiorca Mike Novogratz poruszył temat czołowej kryptowaluty oraz tego, że coraz to więcej osób widzi sens w posiadaniu tego cyfrowego aktywa w swoich portfelach w obliczu rosnącego zadłużenia Stanów Zjednoczonych. 

Co 100 dni nasz rząd zwiększa dług o bilion dolarów. Mamy 34 biliony dolarów. Będziemy mieć 35 bilionów dolarów, a potem 40 bilionów dolarów. Ta historia ma taką moc. Ułatwia to sprzedawcom i zarejestrowanym doradcom inwestycyjnym powiedzenie swoim klientom, żeby włożyli kilka procent swojej wartości netto w bitcoina. 

– wyjaśnił Mike Novogratz

Dyrektor generalny Galaxy Digital dodał obok, że proces ten będzie trwał latami, a nie miesiącami. Idąc dalej, wyjaśnił, iż ciągły dodruk zmniejsza siłę nabywczą danej waluty fiducjarnej. Obok powołał się on na historię, zwracając uwagę na to, że rządy co jakiś czas dewaluują swoje waluty. Mike Novogratz stwierdził, iż dolar amerykański znajduje się w trakcie tego procesu. 

Wpływ ETF-ów spot na BTC

Dyrektor generalny Galaxy Digital wspomniał także o wpływie bitcoinowych ETF-ów spot na BTC uruchomionych w styczniu br. w Stanach Zjednoczonych. Te bowiem zwiększyły adopcję bitcoina wśród inwestorów instytucjonalnych oraz wpłynęły na silny wzrost ceny czołowej kryptowaluty, obserwowany w ciągu kilku ostatnich miesięcy. 

Jeżeli chodzi o krótkoterminowe prognozy dla BTC, Mike Novogartz uważa, iż cena może przez jakiś czas konsolidować w przedziale między 75 tys. dol., a 62 tys. dol. Co więcej, nie wyklucza on nawet korekty w okolice 58 tys. dol. 

Co dalej z kursem bitcoina?reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.