Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.03.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.03.2023]

Michał Misiura
kurs kryptowalut 23.03.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 23 marca 2023 roku


Spis treści:


Do Kwon zatrzymany w Czarnogórze

Według informacji, które podał minister spraw wewnętrznych Czarnogóry w stolicy kraju zatrzymano obywatela Korei Południowej podejrzewanego o bycie Do Kwonem – ściganym listami gończymi szefem Terraform Labs.

Czytaj więcej: Do Kwon zatrzymany w Czarnogórze


Fed podnosi stopy procentowe

Rezerwa Federalna zadecydowała o podniesieniu przedziału stóp procentowych o 25 punktów bazowych do 4,75-5% w skali roku, spełniając przewidywania rynku. Według Fedu, inflacja w USA jest zbyt wysoka i konieczne będzie dodatkowe zacieśnienie polityki pieniężnej, jednak w przekazie instytucji wyrażono obawy przed możliwym kryzysem.

Czytaj więcej: Fed podnosi stopy procentowe


SEC pozywa Justina Suna

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd pozwała założyciela kryptowaluty TRON (TRX) zarzucają mu sztuczne pompowanie jej wolumenu (wash trading). Na celowniku SEC znalazło się także siedmioro celebrytów, którzy uczestniczyli w promowaniu TRX. Wśród nich znaleźli się Akon, Lindsay Lohan, Jake Paul, Soulja Boy, Lil Yachty, Ne-Yo i Michelle Mason.

Czytaj więcej: SEC pozywa Justina Suna


Giełda Coinbase nastawiona na walkę z SEC

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wysłała do Coinbase zawiadomienie Wells. Ten rodzaj korespondencji informuje firmę lub osobę fizyczną o zakończeniu dochodzenia w przypadku, gdy organ regulacyjny wykrył naruszenie prawa. Teraz Coinbase może spodziewać się działań egzekucyjnych ze strony pracowników komisji. Giełda zapewnia jednak, że podczas prowadzonego dochodzenia jej produkty oraz usługi „dalej będą działały jak zwykle”.

Czytaj więcej: Giełda Coinbase nastawiona na walkę z SEC


Hindenburg Research: Block umożliwił oszustom wypłatę ponad 1 mld $

Firma badawcza koncentrująca się na analizach pozwalających na shortowanie aktywów, przedstawiła obszerny raport na temat spółki Block Inc. (dawne Square) Jacka Dorseya. Według Hindenburg Research gigantyczny wzrost firmy był możliwy dzięki nieuczciwym praktykom, przymykaniu oka na oszustwa oraz łamaniu prawa. Autorzy raportu, którzy mieli przeprowadzić wywiady z wieloma byłymi pracownikami firmy, ustalili że 40–75% kont na platformie Cash App (perła w koronie Block), było fałszywych, zaangażowanych w oszustwa lub były dodatkowymi kontami powiązanymi z jedną osobą.

Przeczytaj streszczenie raportu

Telegram umożliwia przesyłanie USDT poprzez czat

Użytkownicy Telegrama mogą wysyłać do siebie USDT w sieci TRON za pośrednictwem czatu dostępnego na platformie. Tether został dodany do bota @wallet na Telegramie, dołączając do bitcoina (BTC) oraz toncoina (TON).

Czytaj więcej: Telegram umożliwia przesyłanie USDT poprzez czat


Ograniczenie płatności krypto w unijnym projekcie ustawy

Parlament Europejski dodał artykuł do projektu unijnego rozporządzenia dot. przeciwdziałania praniu pieniędzy wprowadzający ograniczenia w komercyjnych płatnościach kryptowalutowych. Zgodnie z propozycją, płatności powyżej progu 1 000 euro (1 070 dolarów) od nieuregulowanych dostawców usług płatniczych kryptowalut działających w UE byłyby zakazane. Handlowcy nie powinni także przyjmować więcej niż 5 000 euro (5 400 dolarów) w gotówce.

Czytaj więcej: Ograniczenie płatności krypto w unijnym projekcie ustawy


MetaMask uruchomi platformę stakingową dla instytucji

ConsenSys, czyli firma stojąca za portfelem MetaMask, stworzy platformę do stakingu przeznaczoną dla instytucji. Jej klienci zyskają dostęp do usług takich jak Kiln, Blockdaemon i Allnodes. W nowym produkcie kluczowe ma być ułatwienie procesu walidacji dużym graczom.

Czytaj więcej: MetaMask uruchomi platformę stakingową dla instytucji


Francja zakaże influencerom promowania kryptowalut

Francja potraktuje kryptowaluty tak jak hazard, farmaceutyki i chirurgię estetyczną. Komisja ds. Gospodarczych francuskiego Zgromadzenia Narodowego przegłosowała zakaz reklamowania i promowania kryptowalut i nielicencjonowanych projektów kryptograficznych w mediach społecznościowych. Teraz projekt ustawy nr. 790 musi został zatwierdzony przez Senat. Za złamanie prawa ma grozić do dwóch lat więzienia oraz do 30 000 EUR grzywny. Osoby uznane za winne nie będą mogły także korzystać z mediów społecznościowych. –> źródło: CryptoSlate


Awaria dwóch łańcuchów sieci Avalanche

Sieć Avalanche wykorzystuje trzy łańcuchy bloków – C (stworzony do obsługi kontraktów DeFi), X (do przesyłania środków) oraz P (do stakingu). Dziś rano ofiarą krótkiej awarii padły dwa pierwsze z nich. Na X-Chain wciąż występuje pewne opóźnienie transakcji, podczas gdy C-Chain wrócił do normy. –> źródło: CoinDesk

kurs kryptowalut 23.03.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.