SEC pozywa Justina Suna | Wiadomości | CrypS.

SEC pozywa Justina Suna

Dawid Kucharczyk
SEC obciąża twórcę programu CoinDeal Crypto Scheme i siedem innych osób

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd pozwała Justina Suna. Regulator oskarża go o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych, oszustwa i manipulacje rynkowe.


SEC poinformowała w komunikacie prasowym, że pozwała Suna, Tron Foundation i BitTorrent Foundation w związku ze sprzedażą TRX i BTT. Regulator nazywa tokeny niezarejestrowanymi papierami wartościowymi. Dodaje również, że oskarżeni “manipulowali” rynkiem wtórnym TRX poprzez wash trading.

Lindsay Lohan, Jake Paul, Soulja Boy, Lil Yachty, Ne-Yo, Akon i Michelle Mason również zostali oskarżeni, z tym że o nielegalną reklamę. Rzekomo promowali TRX i BTT za pieniądze.

Wash trading na TRX

Justin Sun próbował sztucznie zawyżać wolumen obrotu TRX poprzez schemat wash trading. SEC donosi, że polecił swoim pracownikom przeprowadzić ponad 600 000 transakcji wash między dwoma kontami platformy kryptowalutowej, które kontrolował. Codziennie w ten sposób “prano” od 4,5 mln do 7,4 mln dolarów TRX.

Sun sprzedawał również TRX na rynku wtórnym i wygenerował 31 milionów dolarów przychodu z nielegalnych, niezarejestrowanych ofert i sprzedaży tokena. Przewodniczący SEC Gary Gensler powiedział, że schemat ten jest najlepszym przykładem ryzyka, na jakie mogą być narażeni inwestorzy, jeśli korzystają z niezarejestrowanych papierów wartościowych.

SEC obciąża twórcę programu CoinDeal Crypto Scheme i siedem innych osóbreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.