Do Kwon zatrzymany w Czarnogórze | Wiadomości | CrypS.

Do Kwon zatrzymany w Czarnogórze

Mariusz Przepiórka

Zgodnie z wpisem Filipa Adzica, ministra spraw wewnętrznych Czarnogóry, osoba podejrzewana o to, że jest Do Kwonem, współzałożycielem Terra Luna, została aresztowana na terytorium tego kraju 23 marca. Lokalny serwis informacyjny Vijesti potwierdził, że konto na Twitterze, na którym pojawił się wpis, należy do ministra spraw wewnętrznych Czarnogóry, a aresztowana osoba to obywatel Korei Południowej.


“Czarnogórska policja zatrzymała osobę podejrzaną o bycie jednym z najbardziej poszukiwanych uciekinierów, obywatela Korei Południowej Do Kwon, współzałożyciela i dyrektora generalnego Terraform Labs z siedzibą w Singapurze”.

Minister Adzic napisał:

„Czarnogórska policja zatrzymała osobę, którą podejrzewa się o to, że jest jednym z najbardziej poszukiwanych zbiegów, obywatela Korei Południowej Do Kwona, współzałożyciela i dyrektora generalnego firmy Terraform Labs z siedzibą w Singapurze.

Były „król kryptowalut”, który stoi za stratami przekraczającymi 40 mld USD, został zatrzymany na lotnisku w Podgoricy ze sfałszowanymi dokumentami, a poszukiwany jest przez Koreę Południową, USA i Singapur. Czekamy na oficjalne potwierdzenie tożsamości”.

Południowokoreańscy prokuratorzy już w grudniu 2022 roku podejrzewali, że Do Kwon może ukrywać się w Serbii, z którą Korea Południowa nie podpisała umowy o ekstradycji. 26 września 2022 Interpol opublikował czerwoną notę, która jest międzynarodowym nakazem aresztowania Do Kwona w związku z jego udziałem w upadku ekosystemu Terra Luna (LUNC) i Terra USD (USTC) w maju 2022. Straty wyniosły około 40 mld USD.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.