Giełda Coinbase nastawiona na walkę z SEC

Giełda Coinbase nastawiona na walkę z SEC

Anna Sutowicz
Coinbase i SEC zawiadomienie Wells

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wysłała do Coinbase tzw. zawiadomienie Wells, które informuje firmę lub osobę fizyczną o zakończeniu dochodzenia w przypadku, gdy organ regulacyjny wykrył naruszenie prawa.


22 marca giełda Coinbase opublikowała wpis na swoim blogu, w którym poinformowała o otrzymaniu z amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) tzw. zawiadomienia Wells. Znaczy to tyle, że firma może spodziewać się niebawem działań egzekucyjnych ze strony pracowników komisji.

Chociaż Coinbase tłumaczy, że nadesłane zawiadomienie nie określa co dokładnie będzie przedmiotem dochodzenia ze strony organów nadzorczych, to giełda jest przekonana, że na pewno będzie to jeden z oferowanych przez nią programów.

Dzisiejsze zawiadomienie Wells nie dostarcza wielu informacji, na które musimy odpowiedzieć. Pracownicy SEC powiedzieli nam, że zidentyfikowali potencjalne naruszenia prawa papierów wartościowych, ale niewiele więcej.

Odbiorcy zawiadomienia Wells są zobowiązani do złożenia odpowiedzi wraz z argumentacją prawną w ciągu 30 dni.

Giełda Coinbase gotowa do walki z SEC

Wygląda na to, że największa amerykańska giełda kryptograficzna jest gotowa do walki z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd.

Jesteśmy przekonani o legalności naszych aktywów i usług, a w razie potrzeby z zadowoleniem przyjmujemy proces prawny, aby zapewnić jasność, za którą się opowiadaliśmy, i wykazać, że SEC po prostu nie była uczciwa ani rozsądna, jeśli chodzi o jej zaangażowanie na aktywach cyfrowych. (…) Nadal uważamy, że tworzenie reguł i prawodawstwo są lepszymi narzędziami do definiowania prawa dla naszej branży niż działania egzekucyjne – czytamy na blogu Coinbase.

Dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong zwrócił uwagę na poważny problem wynikający z tego, że amerykański regulator nie kieruje się jasnymi zasadami w kwestii branży aktywów cyfrowych. Zauważa także, że do teraz nie osiągnięto konsensusu, która amerykańska komisja powinna regulować sektor kryptowalut.

Podczas prowadzonego dochodzenia produkty oraz usługi Coinbase „dalej będą działały jak zwykle”. 

Dzisiejsze wiadomości nie wymagają żadnych zmian w naszych obecnych produktach lub usługach – zapewnia giełda.

Zgłoszenie Coinbase następuje po szeregu działań egzekucyjnych amerykańskiego federalnego organu nadzorującego papiery wartościowe i kilku zawiadomieniach Wells wysłanych do firm kryptograficznych w ostatnich tygodniach. Niektóre dotyczą spraw związanych z upadkiem giełdy kryptowalut FTX.

Coinbase i SEC zawiadomienie Wellsreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.