Telegram umożliwia przesyłanie USDT za pośrednictwem czatu

Użytkownicy platformy Telegram mogą przesyłać USDT za pośrednictwem czatu

Redaktor: Michał Misiura
wsj uważa, że tether może upaść w łatwy sposób Tether [USDT]

Użytkownicy platformy Telegram mogą wysyłać sobie stablecoina tether (USDT) w sieci TRON (TRX) za pośrednictwem czatu dostępnego na platformie. USDT został dodany do bota @wallet na Telegramie, rozszerzając udogodnienia komunikatora o kupowanie i sprzedawanie kryptowalut.


Integracja płatności kryptowalutowych z aplikacjami do obsługi wiadomości, takimi jak Telegram sprawia, że transfer kryptowalut jest tak prosty, jak wysyłanie wiadomości tekstowej lub zdjęcia. Może to również pozytywnie wpłynąć na szerszą adopcję kryptowalut.

W kwietniu ubiegłego roku bitcoin (BTC) i toncoin (TON) zostały dodane do rynku @wallet, przy czym TON można również przesyłać za pośrednictwem czatu.

Stablecoiny, takie jak USDT, oferują wiele korzyści, podobnie jak inne kryptowaluty, ale bez zmienności cenowej, która często charakteryzuje bitcoina i ethereum. Dlatego są one istotnym elementem dla użytkowników, którzy chcą zachować swoje pieniądze w ekosystemie kryptowalut, ale bez ryzyka utraty wartości w wypadku dużych wahań cen. Dodanie obsługi USDT może zatem okazać się ważnym punktem rozwoju usługi kryptowalutowej platformy Telegram.

Jak przesyłać USDT na Telegramie?

  • Przejdź do ikony załącznika, która przeniesie Cię do portfeli. W tej przestrzeni należy przejść do portfela i wybrać USDT.
  • Następnie należy wpisać kwotę USDT, którą chcesz przekazać odbiorcy. Nowa funkcja dotyczy również P2P Market: można kupować i sprzedawać USDT bezpośrednio w obrębie bota. Aby to zrobić, należy wybrać ogłoszenie lub utworzyć własne.
  • W menu głównym znajduje się nowa sekcja: „Swap”. Umożliwia ona wymianę TON na USDT i odwrotnie w kilku prostych ruchach. Aby otrzymać USDT, dotknij przycisk „Receive” w menu głównym.
  • Po wysłaniu kwoty odbiorca decyduje czy chce rozliczać się za pośrednictwem sieci Ton.

Integracja USDT z aplikacją do przesyłania wiadomości daje traderom kryptowalutowym nadzieję, że Elon Musk podąży w tym kierunku i udostępni podobną funkcję na Twitterze.

wsj uważa, że tether może upaść w łatwy sposóbreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.