Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.12.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.12.2023]

Kursy kryptowalut 22.12.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 22 grudnia 2023 roku.


Spis treści:


Solana daje czadu na całego, a Arthur Hayes rozmawia z bogiem o ETH

Solana piątą największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Ten rok zdecydowanie należy do tego altcoina, który zaliczył niesamowite odbicie od swojego dołka cenowego z początku stycznia. Arthur Hayes widocznie zarobił już nim na tyle dużo, że teraz wskazał na innego altcoina, który ma potencjał na podobny wzrost. Znany przedsiębiorca w dość humorystycznej formie opisał, co go skłoniło do postawienia na ten projekt

Czytaj więcej: Solana przegania XRP, ale Arthur Hayes porzuca ją dla innego projektu

Elon Musk trochę stracił zainteresowanie kryptowalutami

Wczoraj Elon Musk wspólnie z Cathie Wood, czyli dyrektorką generalną Ark Invest, rozmawiali na wiele naprawdę ciekawych tematów dot. finansów i rozwoju biznesów tego pierwszego. W pewnym momencie dyskusja zeszła na temat kryptowalut. Czy w końcu cyfrowe aktywa pojawią się na X?

Czytaj więcej: Elon Musk mówi o swoim obecnym stosunku do kryptowalut

Władze Hongkongu: kryptowaluty tak rosną w siłę, że szkoda to przegapić

Rewolucja regulacyjna w Hongkongu trwa. Kolejny raz w ostatnim czasie hongkońskie organy nadzorcze otwarcie mówią, że są otwarte na różne fundusze giełdowe dot. kryptowalut. Jak przekazała dyrektorka tamtejszej SFC, technologia blockchain i cyfrowe aktywa na tyle szybko ewoluowały, że głupotą byłoby już teraz tego nie wykorzystać. Tak więc, firmy zarządzające aktywami mogą spokojnie składać swoje wnioski o spotowy ETF na bitcoina, a regulatorzy chętnie się temu przyjrzą. Brzmi fajnie, tylko gdzie jest haczyk?

Czytaj więcej: Jesteśmy gotowi usiąść do rozmów o ETF-ie na cenę spot bitcoina – informują władze Hongkongu

SEC wpuszcza na rynek kryptowalut swojego konia trojańskiego

Instytucja, na czele której stoi Gary Gensler, nie przejawia w żadnym stopniu jakiejkolwiek postawy świadczącej o tym, że chce współpracować w dobrej atmosferze z branżą kryptowalut. SEC, która uważa praktycznie wszystkie altcoiny za niezarejestrowane papiery wartościowe i pozwała za handel nimi kilka topowych giełd oraz emitentów, teraz wydaje pełne zezwolenie na działanie w tej branży firmie Prometheum. To ta firma-krzak, o której nikt zbytnio nie słyszał, dopóki jej CEO nie wypowiedział się w superlatywach o działaniach Genslera. Teraz rozpoczyna ona oficjalnie świadczenie usług jako broker kryptowalut, posiadający na to pełne błogosławieństwo SEC. Ta wyglądająca na pozór żałośnie sytuacja może nieść jednak poważne zagrożenie dla branży w USA.

Czytaj więcej: Prometherum, czyli sympatycy SEC, będą handlować kryptowalutami

Skradziono 58 mln USD za pomocą reklam z X i Google

Audyty bezpieczeństwa i weryfikacja stosowana przez Google oraz X (ex. Twitter) na nic się zdają w obliczu sprytu, jaki pozwala oszustom pozostać niezauważonym. W ciągu ostatnich 9 miesięcy udało im się ukraść przynajmniej 58 mln dolarów poprzez różne scamy ukrywające się pod postacią reklam na wspomnianych platformach. Bądźcie czujni, w co klikacie.

Czytaj więcej: Uwaga na te reklamy. Kliknięcie w ich link może doprowadzić do tragedii

Optimism z ważnym kamieniem milowym. Kurs OP do góry

Dobrze się dzieje w ekosystemach sieci warstw 2 skalujących Ethereum. W Optimism odnotowano skok całkowitej wartości zablokowanej (TVL) o ponad 20% w ciągu dobę, co pozwoliło przebić kamień milowy w postaci poziomu 5 miliardów dolarów TVL. To natomiast oznacza silne zaufanie uczestników rynku kryptowalut do tego blockchaina i oferowanych przez niego rozwiązań. Również dobrze wygląda sytuacja związana z wykresem cenowym natywnego tokena tej sieci, czyli OP.

Czytaj więcej: Token powiązany ze skalowaniem Ethereum skacze o 40% w dobę

Kursy kryptowalut 22.12.2023



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.