Solana przegania XRP, ale Arthur Hayes porzuca ją dla innego projektu | Wiadomości | CrypS.

Solana przegania XRP, ale Arthur Hayes porzuca ją dla innego projektu

Karolina Kropopek

Znany amerykański przedsiębiorca ma na celowniku kolejną kryptowalutę. Założyciel oraz były dyrektor generalny BitMEX zdradził, w jakiego altcoina warto teraz inwestować.


Według Arthura Hayesa nie jest to już solana (SOL). Choć jego wcześniejsze przewidywania na temat wzrostu wartości tego projektu się sprawdziły, obecnie porzuca on go dla innej popularnej wirtualnej waluty.

W co zamierza inwestować były CEO BitMEX

Cytowany inwestor spodziewa się teraz dużych wzrostów na etherze (ETH). Z tego też powodu porzucił on SOL, aby włożyć więcej środków w drugą co do wielkości kryptowalutę. Żartobliwie stwierdził, iż podczas medytacji dostał wiadomość od “stwórcy”, aby dokonać takiego manewru na rynku wirtualnych walut.

W tym samym wpisie opublikowanym na platformie X (dawnym Twitterze) Arthur Hayes zaznaczył, że spodziewa się kursu ETH na poziomie 5 tys. dol. Należy przypomnieć, iż dotychczasowe ATH cenowe kryptowaluta ta odnotowała w pobliżu 4,8 tys. dol. według uśrednionych danych.

Wydaje się, że wspomniany przedsiębiorca po osiągnięciu przez SOL zakładanych poziomów bliskich 100 dol., postanowił zrealizować zyski. Teraz jego celem jest zarobek na Ethereum które osiągnęło słabsze wyniki od niektórych czołowych altcoinów oraz bitcoina w tym roku.

Za jedną monetę ETH trzeba zapłacić obecnie około 2,3 tys. dol. za monetę. Ta więc w dalszym ciągu kryptowaluta ta znajduje się na ponad 50% przecenie od swojego rekordu wszech czasów. Od stycznia br. jej kurs wzrósł natomiast o 90%.

kurs-eth
Wykres kursu ETH. Zakres roczny. Źródło: tradingview.com

Imponujący rajd SOL

Wyniki odnotowane przez Ethereum bledną przy ponad 670% wzroście na solanie od początku br. Jej kurs podniósł się z okolic 11 dol. widzianych jeszcze w styczniu do ponad 93 dol. obecnie. Tylko w ciągu ostatnich 30 dni wartość tego projektu podniosła się o więcej niż 70%.

sol
Wykres kursu SOL. Zakres roczny. Źródło: tradingview.com

Ten nagły skok wartości sprawił, iż projekt Solana przegonił XRP pod względem całkowitej kapitalizacji rynkowej. Obecnie plasuje się on na 5 pozycji wśród największych wirtualnych walut. Teraz może powalczyć on z tokenem binance coin (BNB). Aby go wyprzedzić, SOL brakuje naprawdę niewiele.

Podczas gdy wartość rynkowa BNB wynosi aktualnie ponad 40,9 mld dol., w przypadku SOL jest to ponad 39,8 mld dol. Solana depcze więc tej wirtualnej walucie po piętach.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.