Token powiązany ze skalowaniem Ethereum skacze o 40% w dobę | Wiadomości | CrypS.

Token powiązany ze skalowaniem Ethereum skacze o 40% w dobę

Filip Dzięciołowski
Optimism

Jeden z popularniejszych altcoinów zaliczył dziś ładny wyskok swojej ceny, co z pewnością było spowodowane przekroczeniem pewnego kluczowego poziomu w jego sieci. Otóż blockchain Optimism przekroczył poziom ponad 5 miliardów dolarów całkowitej wartości zablokowanej (TVL).


Sieć warstwy 2 mająca za zadanie skalowanie blockchaina Ethereum jest coraz bardziej wybieraną platformą przez użytkowników. Świadczy o tym dynamiczny wzrost zablokowanego w niej kapitału.

W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano przypływ o aż 21,33% przez co przebito kolejny kamień milowy, jakim był próg 5 miliardów dolarów. Jak wynika z danych od L2BEAT, obecnie ta kwota wynosi 5,44 miliarda dolarów. Ten przełom nie mógł nie odbić się na sytuacji na wykresie cenowym OP.

Optimism rośnie w siłę

Wybicie wskaźnika TVL do nowego ATH w sieci Optimism potwierdza to, że sieć ta zdobywa zaufanie coraz to większej ilości inwestorów, a adopcja oferowanego przez nią rozwiązania postępuje.

Wszystko sprowadza się bowiem do tego, że Mainnet OP charakteryzuje się szybkością, stabilnością oraz skalowalnością, przez co jest kluczowym rozwiązaniem warstwy 2 dla Ethereum. Dzięki wdrożeniu architektury EVM (Ethereum Virtual Machine), skalowanie tamtej sieci jest bardziej możliwe.

Jak wskazują deweloperzy stojący za tą siecią, korzystanie z aplikacji zasilanych EVM w sieci Optimism wiąże się ze stosunkowo niskimi kosztami wynikającymi z opłat transakcyjnych. Stąd właśnie bierze się znacząca rola tokena OP.

Wraz ze wzrostem TVL kurs tego altcoina proporcjonalnie poleciał do góry na swoim wykresie.

W momencie pisania tego artykułu za jeden ten token płaci się 3,03 dolara. Oznacza to skok o 40% licząc od wczorajszego dołka cenowego. OP jest również droższy o 68% w stosunku do tego, ile wynosił jego kurs 30 dni temu. Co więcej, od początku tego roku kryptowaluta zanotowała skok ceny o ponad 250%.

Wykres cenowy OP na giełdzie Coinbase. Źródło: TradingView
Optimismreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.